Spor

Kazanmaktan başka alternatifimiz yokCoşkun KUTAY

K-Pet Süper Lig’in 11. haftasında, bire bir rakibi Yenicami ile kendi evinde berabere kalarak puanını 17’e yükselten Doğan Türk Birliği, 12 Aralık Cumartesi günü deplasmanda oynayacağı Cihangir karşılaşması ile ilgili hazırlıklarını, teknik direktör Caner Oshan nezaretinde, antrenör Afün Girgen’in 20 Temmuz Stadı Antrenman Sahası’nda yaptırdığı çalışma ile sürdürdü. Teknik direktör Caner Oshan antrenman sonrasında, oynadıkları Yenicami ile oynayacakları Cihangir karşılaşmaları hakkında Havadis’e açıklamalarda bulundu.

“Penaltı pozisyonunu hakem göremedi”
Zirve yarışında bire bir rakipleri olan Yenicami ile kendi evlerinde oynadıkları altı puan değerindeki karşılaşmanın ilk dakikalarında, müsabakanın seyrini değiştirecek mutlak iki gol pozisyonunu kullanamadıklarını ve devamında da, ilk devrede beklenen performansı sergileyememeleri nedeniyle 2-0 geriye düştüklerine dikkat çeken teknik direktör Caner Oshan, “Ancak ikinci devrede ortaya koyduğumuz takım oyununun yanı sıra sergilediğimiz mücadele ve kazanma azmi, skoru 2-2’ye taşımamızı sağladı. Hatta 90. dakikada, herkesin gördüğüne inandığım, ancak hakemin görmediği penaltı pozisyonunun değerlendirilememesi ile de galibiyetten olduk” ifadelerini kullandı.

“İki haftalık periyodu kazanmak zorundayız”
“Zirve iddiamızı sürdürebilmek için, geride kalan iki haftalık periyodu kazanmak zorundayız. Bu süreçte alacağımız 6 puanın, bizi yarışın içinde tutacağına inanıyorum” diyerek sözlerini sürdüren teknik direktör Caner Oshan, “Bu nedenle puan kaybına tahammülümüz ve de kazanmaktan başka alternatifimiz yok. Bunun için de ilk etapta, önemli sakatlıklarımıza rağmen cumartesi günü deplasmanda oynayacağımız Cihangir karşılaşmasına gereken önemi veriyor ve tüm konsantrasyonumuzla bu mücadeleye odaklanmış bulunuyoruz. Lig sıralamasındaki yeri, gerçek gücünü yansıtmayan Cihangir, güçlü olduğu kadar, kendi sahasında istikrarlı da bir takım. Ancak biz de iyi bir ekibiz. Genç, çok koşan, çok çalışan ve kazanma azmi yüksek olan bir takımız. Seyir zevki yüksek bir karşılaşma olacağına inandığım Cihangir- Doğan Türk Birliği müsabakası ile ilgili hazırlıklarımızı, bu hususların bilinci içerisinde yürütüyoruz” dedi.
Caner Oshan ayrıca sakatlıkları süren Mehmet Yıldız, Selim, Ahmet Saygı ve Kenan Oshan’ın son durumlarının, müsabaka öncesinde yapılacak son kontrolde belli olacağını belirtti.
      
 


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı