ManşetTürkiye

Kayseri’de şehit askerlere veda ediliyorKayseri’deki saldırıda şehit olan 14 askerden 5 için daha tören düzenlendi. Dün 7 asker düzenlenen törenin ardından memleketlerine uğurlanmıştı. Çoğu 20’li yaşlarında olan şehitler arkalarında acı hikayeler bıraktı

 
Kayseri’deki bombalı saldırıda şehit olan 14 askerden 5 için daha tören düzenlendi. Törene İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki de katılıyor.Şehitler İstanbul, Osmaniye, Kocaeli, Erzurum ve Rize’ye uğurlanıyor.

Kayseri’deki bombalı saldırıda şehit olan 14 askerden 7’si için Erkilet 12. Hava Üssü’nde dün tören düzenlenmişti. Şehitlerin aileleri güçlükle ayakta durdu.

Uğurlama törenine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak katıldı.

Sehitlerin naaşı toprağa verilmek üzere memleketlerine uğurlandı. Kocaelili Abdulsamet Özen ve Raşit Yücel yakın arkadaştı. İki komando birlikte çıktıkları çarşı izninde şehit oldu.

 

ŞEHİTLERE VEDA

Şehit Abdulsamet Özen Hakkari’de sınırın kritik noktalarında görev yaptıktan sonra 12 gün önce birliğine döndü. 20 yaşındaki şehit Raşit Yücel ise 2 aylık askerdi.

Şehit asker 3 hafta önce sosyal paylaşım sitesinde “vatanıma canım feda” yazarak birliğinde çekilmiş fotoğrafını paylaşmıştı.

20 yaşındaki komando er Hasan İlhan 8 aylık askerdi. Şehidin Denizli’deki ailesine acı haber sağlık ekipleri eşliğinde verildi.

Elektronik teknikeri olan Hasan İlhan’ın terhisinden sonra da asker olarak görev yapmak istediği öğrenildi.

Afyonkarahisarlı şehit Kamil Tunç 20 yaşındaydı, 4 aylık askerdi. 2 ay önce dağıtım izni için gittiği ailesine bu kez acı haberi ulaştı.

Komando er Göksel Mustafa Ağaçyetiştiren 23 gün sonra terhis olacaktı. İstanbul Kartal’daki babaevine acı haber verildi.

23 yaşındaki onbaşı Mustafa Cihan’ın terhisine 1 ay vardı. Haberi öğrenen şehit babası fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. Yakınları şehidin Osmaniye’deki baba evine akın etti.

Zonguldaklı 22 yaşındaki şehit Kenan Döngel askere gitmeden önce bir berber dükkanında kalfalık yapıyordu. Çarşı izninde özel harekata başvuru işlemlerini tamamlayacaktı.

Başa dön tuşu