Kaymaklı çıldırdı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Ocak 31, 2023
Spor

Kaymaklı çıldırdı

Kaymaklı çıldırdı

Pazar akşamı BRT’de Futbol Zamanı programına konuk olan Ali Başman bir sezon daha başkanlık görevine devam edeceğini açıkladı
Ali Başman yeni sezonda bütçeyi daha kısıtlı kullanacaklarını, ancak gerekli transferleri de yapacaklarını belirtti. Ayrıca Doğan Türk Birliği’nden Salih Güvensoy, Lapta’dan Ahmet Coşkun için de görüşmelere başladıklarını söyledi
Küçük Kaymaklı’da genç kaleci Ufuk Şimşek’in Antalya’da denenmeye gidecek olması üzerine ise Cihangir’in ve milli takımın başarılı kalecisi Türkkan ile görüşme yapıldığı bu futbolcunun milli takımdan döndükten sonra kendisi ile anlaşma yönüne gidileceği öğrenildi
Başkent’in yeşil-siyahlı ekibi Küçük Kaymaklı gelecek sezon için şimdiden kolları sıvadı. 2 yıldır şampiyonluk hedefine ulaşamayan Küçük Kaymaklı’da başkan Ali Başman bir yıl daha bu görevi sürdüreceğini açıkladı.
Pazar akşamı BRT’de Futbol Zamanı programına konuk olan Küçük Kaymaklı Başkanı Ali Başman program yorumcuları Spor Müdürümüz Mustafa Özsoy, Nazım Burgul ve program sunucusu Gökmen Bolkan’ın sorularını yanıtladı. Ali Başman ilk olarak gelecek sezon Teknik Direktör Cenk Berkalp ile yola devam edeceklerini belirtti.

Transfer taarruzu
Başkanlık görevine bir sezon daha devam edeceğini açıklayan Ali Başman sezon planları hakkında da önemli açıklamalar yaptı. Yönetim Kuruluna 5 yeni isim daha takviye edeceklerini belirten Ali Başman transferde de gerekli takviyeleri de yapacaklarını belirtti.
Salih ve Ahmet Coşkun
Ali Başman takımın sol kanadı için Salih Güvensoy ve forvete yönelik için Lapta’dan Ahmet Coşkun ile görüştüklerini belirtti. Doğan Türk Birliği’nde başarılı bir performans çizen ve birçok takımın kadrosunda görmek istediği Salih için gerekli girişimleri yapacaklarını belirtti. Ayrıca Lapta takımının başarılı oyuncusu Ahmet Coşkun’u da renklerine bağlamak için çalışacaklarını belirten Başman bu iki futbolcu için kulüpleri ile görüşüp bonservislerini almak istediklerin belirtti.
Türkkan bombası
Küçük Kaymaklı’da genç kaleci Ufuk Şimşek’in yurt dışı için Antalya’da denenmeye gidecek olması üzerine Kaymaklı’nın bomba bir transfer gerçekleştireceği de öğrenildi. Milli takıma yükselen ülkemizin ve Cihangir’in başarılı kalecisi Türkkan ile görüşülüp serbest transfer hakkı bulunan  bu oyuncu ile milli takımın İngiltere dönüşü anlaşma yönüne gideceği öğrenildi.


Kiralıklar geri gelecek
Küçük Kaymaklı geçtiğimiz sezon başka takımlara kiraladığı futbolcuları da geri alıyor. Başkan Ali Başman, Doğan Türk Birliği’ne kiralanan Çağan Çerkez, Bağcıl’a kiralanan Ertaç Taşkıran ve Jeffrey, Düzkaya’ya kiralanan Erdoğan Murat ve Süleyman ile Ozanköy’e kiralanan Şenol’un kadroya dahil olacağını ancak başka takımların talebi olursa yeniden değerlendireceklerini belirtti. 
Savunmaya önlem alınacak
Küçük kaymaklı Başkanı Ali Başman takımın savunmasına da gerekli takviyelerin yapılacağını açıkladı. Şampiyon Çetinkaya’da serbest transfer hakkı bulunan tecrübeli futbolcular Serkan ve Serhan Önet kardeşler ile kaleci Hasan Piro’yla ön görüşme yaptıklarını belirten Başkan Ali Başman, bu transferleri netleştirmek için Çetinkaya’nın yeni başkanını seçmesini bekleyeceklerini de söyledi. Başman, bu üç futbolcuya da 21 Mayıs’a kadar süre tanıdıklarını açıkladı.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar