Burak'ın katil zanlısı yakalandı! - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Ocak 28, 2023
Spor

Burak’ın katil zanlısı yakalandı!

Burak'ın katil zanlısı yakalandı!

Pazar günü oynanan Fenerbahçe-Galatasaray derbisinden sonra Edirnekapı metrobüs durağında inerek evine yürüyerek giderken, uğradığı bıçaklı saldırı sonucu yaşamını yitiren Burak Yıldırım'ın cinayet zanlısı yakalandı.

Otobüste polisi görünce koltuk değiştirdi


İstanbul’da Fenerbahçe-Galatasaray derbisi sonrası Burak Yıldırım'ın bıçaklayarak öldüren Yusuf O., Kırşehir'de yakalandı.

Yusuf O., Kırşehir’in Mucur ilçesinde, bindiği otobüste polisi görünce koltuk değiştirince polis tarafından yakalandı.

Mucur polisi katil zanlısını saat 04.00 sıralarında İstanbul polisine teslim etti.

Memleketi Bingöl'e giderken, Kırşehirin Mucur İlçesinde bir dinleme tesisinde yakalanan Yusuf Ortak ile ilgili olarak İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın şu açıklamayı yaptı. "Bir Fenerbahçe taraftarı öldürülmüştü. Dün geceden bu yana arkadaşlarımız seferberlik halinde konuyu araştırdılar. Ve de bir takım görüntülerde şahsın nerelerde olabileceği sonucu çıkardık. Tek tek, sokak sokak o fotoğrafı gezdirerek, sorduk ve kimiliği tespit ettik. Ve o kişinin şehirden çıktığı Bingöl'e doğru gitmekte olduğunu tespit ettik. Mucur'da bu gece yakalandı. İstanbul'a getirilecek. O da 20 yaşında. 3 sabıkası olan birisi."

Üzücü bir şey. Fenerbahçe Stadından çıkmış Edirnekapı'da evine giden birisi şehrin öteki ucunda öldürülmüştü. Bizim için zor bir cinayetti. Arkadaşlarımız büyük gayret sarfettiler. Hepsine çok teşekkür ediyorum. Başsağlığı diliyorum. Fenerbahçe camiasına da başsağlığı diliyorum. Maktülün anne-babası ve akrabalarına da başsağlığı diliyorum. Sanığının yakalanması bizi bir nebze de olsa rahatlattı"

"SADECE TAKIM REKABETİ, ACI OLAN DA BU ZATEN"

Üzerinde 'Yücel' yazan forma olduğu söyleniyor, bir de zanlıyı yakalamak için nasıl bir yol izlendi? sorusuna Çapkın, "O ismi yanlış almışlar. Yücel değil Yusuf'muş o isim. Görüntüden yola çıkarak, mahalle mahalle sokak sokak dolaştırılarak, o görüntünün kim olduğu, açık kimliğinin tespiti için… O tür çalışmalar yapıldı." Zanlı ve ölen kişinin birbirlerini tanımadıklarını söyleyen Çapkın "Sadece takım rekabeti, acı olan da bu zaten" dedi.

'Suçunu itiraf etmiş mi?' sorusuna ise Çapkın, "Zaten üstünde varolan kanlı forma elimizde. Şahsın amcası o formayı teslim etti bize" diye cevap verdi. Mucur'da yakalanan Ortak, Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getiriliyor.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar