Kaybetmek “kolay”, elemek “olay” - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Mart 3, 2024
Spor

Kaybetmek “kolay”, elemek “olay”

Kaybetmek “kolay”

Lapta Teknik Direktörü Hüseyin Cantürk: Peş peşe gelen başarı serisi, oyuncuların kendilerine olan öz güvenlerini ve galibiyete olan inançlarını arttırdı ve bunun devamında da, ligi ve kupayı bir arada götürebilecek, Çetinkaya’yı kupada saf dışı bırakacak bir takım ortaya çıktı” dedi

Cantürk: Mehmet Ali hocanın gelişi ile yeni bir ivme kazanmış olan Cihangir ile yarın yapacakları karşılaşmanın ise, takımların içinde bulunduğu ortam nedeniyle çok zorlu geçeceğini ve 3 puan almaları halinde lig sıkıntılarını %70-80 oranında atlatacaklarını belirtti


Coşkun KUTAY

Kıbrıs Kupası çeyrek finalinde geçtiğimiz gün karşılaştığı Çetinkaya’nın 43 yıllık “çift kupa” hasretini, rakibini elemek suretiyle engelleyen Lapta, Telsim Süper Ligi ilk devresini “beklenmedik” bir şekilde 16 puanla, onuncu sırada tamamladı.  Ancak daha sonra fizik ve mental olarak olumlu adımlar atan Lapta, ikinci devredeki “başarılı” performansı ile 20 haftayı 27 puanla, altıncı sırada bitirdi. Ancak Lapta,  “güven” vermesine rağmen, yine de “matematiksel” olarak play-out “tavan sınırını” aşamadı.
Çetinkaya’yı kupa dışı bırakıp, yarı final kurasında karşılarına çıkacak olan rakibini düşünen “günün adamı” teknik direktör Hüseyin Cantürk, diğer taraftan da yarın “bire bir” rakibi olan Cihangir ile evinde yapacağı karşılaşmada, üç puan hesapları yapıyor. Çetinkaya kupa maçının yanı sıra, Cihangir ile yarın evinde oynayacakları karşılaşma hakkında Havadis’e açıklamada bulunan Hüseyin Cantürk öncelikle, büyük yankı uyandıran Çetinkaya-Kupa zaferine değindi.

Çetinkaya’yı elerseniz kahraman olursunuz
Cantürk Kupa ile ilgili konuşmasında, “Kamuoyunun genel kanaati, Çetinkaya’nın mutlak favori olduğu bu karşılaşmada tur atlayacağı şeklinde idi. Aslında fotoğraf olarak, bundan daha doğal bir şey düşünülemezdi. Tabii, buz dağının görünmeyen tarafında nelerin olup-bittiğinin ve bunların bu karşılaşmaya ne düzeyde etki edebileceğinin hesabı yapılmadan. Lapta, ikinci devrede büyük bir çıkış yakaladı. Ve bunu istikrarlı hale dönüştürmek için de, iyi motive olduğu karşılaşmalarda, önemli mücadele örnekleri sergiledi. Bu arada peş peşe gelen başarı serisi, oyuncuların kendilerine olan öz güvenlerini ve galibiyete olan inançlarını arttırdı ve bunun devamında da, ligi ve kupayı bir arada götürebilecek ve bu arada Çetinkaya’yı eleyebilecek form düzeyine sahip bir takım ortaya çıktı. Ve bu görüntü de, kupa’ya da iştahlanmamıza neden oldu. Sonuçta, başarımızı gölgelemeyecek düzeyde şans ve beceri unsurlarının da gündeme geldiği kupa maçını, bilinçli oynayarak ve büyük mücadele vererek kazandık ve yarı final oynamaya hak kazandık” dedi. Bütün bu olumlu verilere rağmen, yine de müsabaka öncesinde futbolcularla bir görüşme yapma ihtiyacını hissettiğini dile getiren Cantürk oyuncularına,”Çetinkaya’nın bizi elemesi, basında küçük puntolarla yer alır. Çünkü bu, kamuoyu için beklenen bir sonuçtur. Ancak siz Çetinkaya’yı elerseniz, hepiniz birer kahraman olursunuz. Yani bir yerde kaybetmek kolay, kazanmak olay. Büyük düşünün, düşünmezseniz kaybedersiniz” dediğini vurguladı.

Bu maç ile ilgili planımız, üç puan almamız üzerine kurulu
Cantürk konuşmasının devamında Cihangir karşılaşması ile ilgili görüşlerini şöyle belirtti: “Çetinkaya maçı bitti. Şimdi gündemimizde, süratle odaklanmamız gereken Cihangir karşılaşması var. Bire bir rakibimiz olan Cihangir, tecrübeli ve yetenekli futbolculardan oluşan önemli bir takım. Ligdeki bulunduğu yer, gerçek gücünü yansıtmıyor. Ayrıca takım, M. Ali hocanın gelişi ile yeni bir ivme kazanmış bulunuyor. Ancak karşılarında, kupada yarı finale yükselmeleri nedeniyle moral kazanmış Lapta gibi form düzeyi yüksek bir takım bulunuyor. Bu nedenle karşılaşmanın, her iki takım için de çok zor geçeceğini düşünüyorum. Cihangir maçı bizim için; mutlak üç puan alarak 30’lu rakamlara ulaşmamız ve bu suretle de lig sıkıntısını %70-80 oranında atlatacağımız önemli bir karşılaşma. Ayrıca, matematiksel olarak ligi üst seviyede bitirmek arzu ve isteğimiz, bu karşılaşmadan üç puanla ayrılma hırsımızı körüklüyor”.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar