KAÜSEM Yaratıcı Yazarlık Kurs Kayıtları Tekrar Başlıyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Mayıs 30, 2024
Eğitim

KAÜSEM Yaratıcı Yazarlık Kurs Kayıtları Tekrar Başlıyor

[dropcap style=”circle” bgcolor=”#0065ad”]K[/dropcap]ıbrıs Amerikan Üniversitesi kuruluş yılı olan 2015-2016 Akademik yılında düzenlediği eğitim programları ile de fark yaratıyor.

Kıbrıs Amerikan Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (KAU-SEM) 8 Haftalık Atölye eğitimi adı altında özgüveni yüksek, başlamaktan korkmayan, kurguda zorlanmayan, karakterini seven  yazarlar olarak kurmaca metinlere hakim olan kişiler yetiştirecek.


Yaratıcı Yazarlık Kursları 8 Hafta Sürecek

KAÜ’den program ile ilgili şu açıklama yapıldı:

“Sanatın her dalı gibi kurmaca metin yazmanın da teknikleri, kuralları vardır. Bunları öğrenebilir, nitelikli okumayla olgunlaştırır, yazım egzersizleriyle geliştirilebilirsiniz. Bu atölyede yazmak isteyip de bir türlü nasıl yapacağını bilemeyen yazar adaylarına yol gösteriyoruz. Kurmaca metin öğelerinin incelenmesiyle başlayan atölyede sınırlı yazım teknikleriyle yazacak, okuyacak ve tartışacaksınız. Bu sayede fikirlerinizin özgünlüğünü, üslubunuzu, metne hakimiyetinizi, tek bir bakış açısından değil, kollektif bir grubun görüşünden nesnel olarak alacaksınız”

Başvuru Bilgileri

Kıbrıs Amerikan Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi, KAÜ-SEM Bilgi Atölyesi tarafından düzenlenecek eğitime katılmak veya bilgi almak isteyenlerin aşağıdaki adres ve telefonlara başvurulması istendi:

www.auc.edu.tr

Salahi Şevket Sokak, Victoria Street, No: 49 Arabahmet, Nicosia, Tel: +90 392 228 9233 Fax: +90 392 228 9233/ 0548 830 06 27

KAÜSEM Yaratıcı Yazarlık Kurs Kayıtları Tekrar Başlıyor (2)

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar