Kartal, Bağcıl’a takıldı: 0-0 - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Şubat 25, 2024
Spor

Kartal, Bağcıl’a takıldı: 0-0

Kartal

Bağcıl karşısında topla daha çok oynamasına rağmen kalesinde önemli pozisyonlar veren Yenicami rakibi karşısında gol bulamadığı gibi kalesini de gole kapattı

Haftayı golsüz eşitlikle kapatarak birer puan alan iki takımdan Yenicami maç fazlasıyla lig lideri Çetinkaya ile puanlarını eşitlerken Çetinkaya bugün deplasmanda Serdarlı’yı yenmesi durumunda puan farkı 3’e çıkacak


Yer: Bostancı Yakup Özorun Stadı
Hakemler: Mehmet Sezener (6), Emre Öztaşlı (6), Ali Özer (5).
B. Bağcıl: Ahmet Gardiyanoğlu (7), Devrim (7), Ahmet Zaifoğlu (7), Erbay (7), Coşkun (6), Abdullah (6), Cenker (5)(Dk. 42 Berkem (6)(Dk. 90 Uğur)), Hakan Altın (6), Ertaç (6), Jeffrey (6), Samory (7).
Yenicami: Ali Duvarcı (7), Joseph (6), Neval (7), Okan (7), Murat (6), Evren (7)(Dk. 82 Mehmet Göktaş), İbrahim Çıdamlı (5), Ünal (7)(Dk. 89 Cenker), Hüseyin (7), Behiç (7)(Dk. 64 Adil (6)), Massa (5).

Telsim Süper Lig’de zirvenin iddialı takımı Yenicami, Bostancı’da Bağcıl ile karşı karşıya geldi. Haftanın önemli mücadelesinde taraflar birbirlerine gol atma başarısı gösteremedi ve 90 dakika golsüz eşitlikle tamamlandı. Yenicami aldığı 1 puanla maç fazlasıyla lider Çetinkaya ile puanlarını eşitlerken Çetinkaya’nın bugün kazanması durumunda puan farkı 3’e çıkacak.
İlk devre Yenicami rakibi karşısında daha üstün oynasa da 45 dakikanın en net pozisyonunu Bağcıl buldu. Devrenin son dakikasında Hakan Altın’ın soldan pasında oyuna sonradan giren Berkem kaleci ile karşı karşıya topla buluştu gelişine vurdu topu dışarı attı.
İkinci devreye Bağcıl daha hızlı başladı Ertaç ile önemli pozisyonlar buldu ancak sonuç alınmadı. 63. dakikada Jeffrey’in ortasında defanstan seken topu önünde bulan Ertaç yatarak vurdu top üstten auta çıktı.
81. dakikada Neval’in soldan ortasında Massa kaleci ile karşı karşıya kafa vuruşunda top yandan auta çıktı ve Yenicami maçtaki en net pozisyonundan gol bulamadı.
Karşılaşma 0-0 sona erdi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar