Kıbrıs

Kart sensörüne varilli koruma


Mağusa Limanı balıkçı barınağı giriş çıkışında sürekli zarar gören kartlı sistem sensörü, önüne konulan varil ile korunuyor

Nadire BAHADİ

Mağusa Limanı girişinde bulunan ve kartlı sistemle giriş çıkış yapılabilen balıkçı barınağının çilesi bitmek bilmiyor. Kart sistemli bariyer sensörü bazı balıkçıların giriş çıkısında sürekli zarara uğratılırken, Mağusa Denizciler Birliği yetkilileri ise çareyi sensörü beton doldurulmuş varille korumakta buldu. Bu durum bazı balıkçıları rahatsız etse de birlik yetkililerinden Deniz Züğürt trolli ile giriş yapan balıkçıların yol açtığı hasarın bu güne dek 2 bin Euro’yu aştığını söyledi.

Sensör her seferinde hasar görüyor

Balıkçı barınağına girişte sağda bulunan sensör bariyer kurulduğu günden bu yana defalarca hasar gördü. Her seferinde hasarı karşılayan Mağusa Denizciler Birliği ise sensörün önüne beton dolu varil yerleştirerek sensörü korumaya aldı. Bazı balıkçılar tarafından bu tedbir, giriş çıkışı önlediği gerekçesi ile tepki ile karşılandı. Deniz Züğürt ise önlemin sensörün zarar görmemesi adına yerleştirildiğini ifade etti. Züğürt, barınağa özellikle trolli ile giriş yapan balıkçıkların çarpması sonucu söz konusu cihazın pek çok kez hasara uğratıldığını hatta bazen çarpma sonucu tamamen koparılıp işlevsiz hale getirildiğini açıkladı.

Her hasar 300 Euro

Yaratılan hasarlar nedeni ile yeni bir cihaz için her seferinde 300 Euro harcandığını dile getiren Züğürt, bu güne kadar verilen hasarlarla 2 bin Euro para harcandığını söyledi.  “Barikatın zarar görmesi ciddi bir mali külfettir. Çarpan ödemiyor, birlik tarafından gideriliyor” diyen Züğürt, barikata hasar verenlerin ise bir tek trolli ile giriş yapan fiber balıkçılar olduğunu belirtti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı