Kara’nın durumu iyiye gidiyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
KıbrısManşet

Kara’nın durumu iyiye gidiyor

Karaoğlanoğlu’nda  kullandığı çöp kamyonu ile motosikletliye çarparan Dirvana Onaç aleyhindeki soruşturma tamamlandı

Devrim DEMİR

Karaoğlanoğlu’nda hafta sonu kullandığı çöp kamyonu ile dikkatsize anayola çıkan ve 27 yaşındaki motosiklet sürücüsüne çarparak ağır yaralanmasına neden olan 57 yaşındaki Dirvana Onaç aleyhindeki soruşturma tamamlandı.


Çarpışmada ağır yaralanan Aziz Kara kritik süreci atlatırken, sağlık durumunun iyiye gittiği öğrenildi.

Onaç, tutukluluk süresinin ardından dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Meltem Dündar, zanlının davalarında hazır bulunmasını sağlamak için yurt dışına çıkışını yasaklayarak, KKTC vatandaşı 2 kişinin imza edeceği, 60’şar bin TL’lik kefalet senedi imza ederek serbest bırakılmasına karar verdi.

Polis: İkisi de dikkatsizdi

Girne Polis Müdürlüğü Trafik Şubesi’nde görevli polis memuru Vedat Çetinkaya, çarpışmanın oluş şeklini anlattı.

Çetinkaya, “Kaza Girne Karaoğlanoğlu’nda Acı Yonca Sokağı üzerinde meydana gelmiştir. Kuzey’e doğru seyreden Dirvana Onaç yönetimindeki NP 269 plakalı çöp kamyonu ile dikkatsizce anayola giriş yaptı. Çöp kamyonu Batı istikametinden dikkatsizce seyreden Aziz Kara’nın kullandığı KK 682 plakalı motosikletle çarpıştı” dedi.

Kara kritik süreci atlattı

Çarpışma sonucu motosiklet sürücüsü Aziz Kara’nın Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılarak yoğun bakım servisinde müşahede altına alındığını aktaran Çetinkaya, Kara’nın kritik 48 saatlik süreyi atlattığını ve durumunun iyiye gittiğini belirtti.

Soruşturma tamamlandı

Soruşturmanın tamamlandığını, zanlının ülkede yasal statüsü olduğunu ve ailesi ile birlikte kaldığını kaydeden Çetinkaya, zanlının yargılanıncaya kadar uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar