BasketbolSpor

Karadağ’dan çıkış yok: 67-63

Kıbrıs Vakıflar Bankası Basketbol Süper Ligi play-off yarı final serisi üçüncü maçında Koopspor’u 67-63 mağlup eden Lefke Avrupa Üniversitesi seride 2-1 öne geçti

 LAÜ SON BÖLÜMDE: Lefke Avrupa Üniversitesi, konuk ettiği Koop karşısında ilk üç periyodu geride kapatırken bitime 2 dakika kala Berk’in 3 sayılık basketi ile 62-60 öne geçti ve son bölümü de iyi oynayarak galip geldi. LAÜ’de Lawson 23 sayı ve 13 ribaunt ile double dopuble yaparak maçın adamı oldu

 

Yer: LAÜ Spor Salonu

Hakemler: Nusret Sırdar ***, Tugay Yazgan ***, Salih Işık ***

LAÜ: Kemal ** (4), Doğukan Demirman *** (9), Hasan Kasap ** (7),  Ben Lawson *** (23), Onat ** (2), Berk *** (12), Manojlovic (10)

Koopspor: Kambala *** (11), Tayfun ** (3), Kaan *, Vedat Kayapınar *, Andım ** (5), Means ** (9), Williams *** (12), İrfan *** (17), Kercem ** (6)

1.periyot: 15-19 (Koopspor)

İlk yarı: 27-35 (Koopspor)

3.periyot: 45-47 (Koopspor)

Kıbrıs Vakıflar Bankası Basketbol Süper Ligi

Kıbrıs Vakıflar Bankası Basketbol Süper Ligi play-off yarı final serisi üçüncü maçında Koopspor’u 67-63 mağlup eden Lefke Avrupa Üniversitesi seride 2-1 öne geçti.

LAÜ Spor Salonu’nda kalabalık bir seyirci önünde oynanan maça Koopspor etkili başlayarak oyunun kontrolünü ele aldı. Koop özellikle pota altında Kambala, dışarıdan da Derek Williams ve İrfan ile basketler bularak ilk periyodu 19-15 önde bitirdi.

İkinci periyotta da rakibinin top kayıplarını ve kötü oyununu fırsata çeviren Koop etkili isimleri ile farkı açarak devreyi 35-27 önde bitirdi.

İkinci yarıya iyi giren Lefke Avrupa Üniversitesi, Lawson, Manojlovic ve Berk ile etkili oldu ve 24.dakikada durumu 35-37’ye getirdi. Bu andan itibaren karşılıklı basketler geldi ve üçüncü periyotta 47-45 Koop lehine tamamlandı.

Son periyotta Doğukan’ın da devreye girmesi ile LAÜ rakibi karşısında bitime 2 dakika kala Berk’in üç sayılık basketi ile 62-60 öne geçti. Son anlarını da iyi oynayan Lefke Avrupa Üniversitesi maçı 67-63 kazanarak üç maç kazanım esasına göre oynanan seride 2-1 öne geçti.

LAÜ’de Lawson 23 sayı-13 ribaunt, Berk 12 sayı ve Manojlovic de 10 sayı ile galibiyette önemli rol oynarken, Koopspor’da ise Kambala 11 sayı-12 ribauntla ve İrfan da 17 sayı ile takımlarının en etkili isimleri oldular.

Basketbol Federasyonu, Lefkoşa Ataürk Spor Salonu’nda etkinlik olması iki takım arasındaki serinin dördüncü maçının tarihine daha sonra karar verecek.

 

     Fotoğraf: Fuat ŞANLIER

 

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı