Kanaviçe, ayakta alkışlandı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Nisan 16, 2024
Sanat

Kanaviçe, ayakta alkışlandı

[dropcap style=”circle” color=”#ffffff” bgcolor=”#0065ad”]G[/dropcap]azimağusa Belediye Tiyatrosu, Kanaviçe oyununun prömiyer gösterimini Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda gerçekleştirdi

“Vişne Bahçesi” ve “Dullar” oyunundan sonra Turgut Özakman’ın kaleme aldığı İlke Susuzlu’nun yönettiği komedi oyunu “Kanaviçe” ile perdelerini açan Gazimağusa Belediyesi Tiyatrosu, izleyenlerin büyük beğenisini topladı.


Oyunda, Tutku Kahveci, Refet Şeker, Zemzem İnce, Melek Ürüncüoğlu, Ceyda Altınbaş, Hüseyin Tekbıyık rol alırken teknik yönetmenliği Tülin Susuzlu yaptı.

kanaviçe1

Oyunda günlerini konakta kanaviçe işleyerek geçiren, biri kısa süren bir evlilikten sonra kocasını yitirmiş, ikisi hiç evlenmemiş yaşama sırtlarını dönmüş üç yaşlı kız kardeş ile konaktaki bu tutucu ve bağnaz çemberi kırmaya çalışan genç kızın öyküsü anlatıldı.

Genç kızın annesi ve teyzelerinin baskısından kurtulmanın yollarını ararken yaşadığı komik olayların konu edildiği oyun her anında izleyenleri güldürdü.

“Kanaviçe” Oyunu, 22, 25 Nisan ve 2 Mayıs tarihlerinde saat 20:00’de Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda izleyiciyle buluşmaya devam edecek.

kanaviçe

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar