Kanatlı ve Çeler'den yeminli cevaba eleştiri - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Şubat 24, 2024
KıbrısManşet

Kanatlı ve Çeler’den yeminli cevaba eleştiri

Berova

CTP Milletvekili Doğuş Derya ve Eğitim Bakanı Özdemir Berova arasında sosyal medyada çıkan tartışmaya TDP Milletvekili Zeki Çeler ve  YKP Genel Sekreter Murati Kanatlı’da katıldı.

Çeler ve Kanatlı sosyal medyadan Eğitim Bakanı Berova’yı eleştirdi.

İşte Çeler ve Kanatlı’nın paylaşımı:

Çeler: Yemin anayasa ile biz vekiller arasında topluma karşı verdiğimiz yemindir. Sen bu yemine sadık kalarak sana sorulan sorulara cevap ver! DEMAGOJİ YAPMA! Not: bu yemini verirken meclis kürsüsüne büyük puntolarla kağıda yazılıp önünüze yapıştırılmamış olsa ezberden de okuyamacağınızı da bu dönemin birinci katibi olarak yemin töreni hazırlıklarında ve esnasında olan kişiyim hatırlatayım… anayasayı açıp copy paste yaparak anayasacılık oynama!

 


Kanatlı: Bir bakana soru soruluyor, vekil yemini ile cevap veriyor, çok sıkıştırmayın gendini de şimdi istiklal marşına geçer, daha da sıkıştırsanız devreleri yanabilir… Böylesi bir metnin vekil yemini diye okunmaya zorlanması mantık dışı ama metne böylesi atıflar yapan biri, bir yandan bunlara aykırı iş üstüne iş üretir… Bakanlar kurulunun onlarca kararı hukuğun üstünlüğüne aykırı değil? Din işler Dairesi yasa değişikliği laikliğe aykırı değil? TC ile imzalanan protokoller egemenliğe karşı değil? asgari ücret sosyal devlet anlayışına uygundur? Yani soruları uzatmak mümkün da çok soru sorup Berova’nın devreleri yakmayalım

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar