Kalplerde hüzün, gözlerde yaş. - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Aralık 4, 2023
Köşe Yazarları

Kalplerde hüzün, gözlerde yaş.

Eylem DeliceırmakEylem Deliceırmak

Hüzün yine kapımızı çaldı.

Yine bir eve ateş düştü ve bir genç daha annesiz kaldı.


Boğazım düğüm düğüm…

Evden çıkıyoruz ama dönebilecek miyiz? Meçhul!

Ölümle her an burun buruna yaşıyoruz.

Devlet olamamanın hazin sonu ile karşı karşıyayız.

 

Tüm halk Ulaştırma Bakanı’nı istifaya davet etti. Niye mi? Çünkü çok değil, 2016 yılında çok acı bir haberle güne uyandık. Maalesef dağ yolunda feci bir çarpışma sonucu 2 öğrenci ve minibüs şoförü hayatını kaybetmişti.

Aralarında şimdiki Sn. Bakanın da bulunduğu çok büyük bir kitle dönemin bakanını istifaya çağırmışlardı. Sn. Atakan’ın sosyal medyada yaptığı açıklamayı noktasına virgülüne dokunmadan aktarıyorum.

“Kemal Dürüst; Yıllarca hamaset yaptınız, vaat verdiniz, yalan söylediniz… Gerçekle yüzleşme zamanı geldi. Bu ülkede hem en fazla tek başına hem de toplamda koalisyonlarla en fazla iktidar olmuş partinin bakanısınız. Bunca yıldır can almaya devam eden ve ısrarla kılınızı bile kıpırdatmadığınız bu sorunların tümünden siz sorumlusunuz. Gereği nedir diye düşünmüyorsunuz bile değil mi? Ne bu milleti temsil ediyor, ne de bu bakanlığın hakkı veriyorsunuz. Bunun gereği istifadır. Bundan şüpheniz varsa sokağın sesini dinleyin. Siz koltuğunuzu çok seviyor olabilirsiniz ama orası sizin değil, mevkiler de makamlar da halkındır. Ve sizin için bu defter kapanmıştır.”

 

Hayatta herkes bilir ki her kişi kendi söylediklerinden sorumludur ve gün gelir senin için de aynıları söylenir… Tıpkı bugün olduğu gibi.

 

Sn. Bakan bugün twitter üzerinden açıklama yaptı.

” İki dönemi aynı tutanın aklına şaşarım! Önceliklere bütçeyi bulmadan, gece gündüz çalışıp ürettiğimiz projelere kaynak bulma kavgasını kazanmadan bir yere gidecek değilim.”

 

Sadece soruyorum: Yaklaşık 2 yıldır bakansınız değil mi?

“Gece, gündüz çalışıp hazırladığımız projeler” dediniz, peki ilk hayata geçirdiğiniz Girne- Lefkoşa anayolu için de çalıştınız mı? Yoksa onlar çalıştı siz de uyguladınız mı?

 

4 gencin vefat ettiği Ciklos mevkiinde gerçekleşen kazaya şerh koymuşsunuz. Teyide muhtaç demişsiniz! Kimin neyi teyit etmesini bekliyorsunuz?

Öncelik diyorsunuz ya! Girne yolunu yapmak yerine niye beceriksiz dediğiniz eski bakanın yapmadığını yapıp, parayı yol güvenliğine harcamadınız?

Bakanlar kuruluna rest çekmişsiniz!

80 gün önce Turunçlu Kavşağında bariyer olmadığı için insanlar ölmedi mi? Peki, o zaman niye rest çekmediniz?

Geç oldu güç olmasın diyeceğim ama bu sizi affettirir mi?

Giden canlar geri gelir mi? Bu kaza için de bariyer olmadığına dair teyide gerek var mı?

Çok değil birkaç hafta önce, “Ankara ziyareti sonrası elim kolum dolu döndüm, mutluyum.” demiştiniz ama bugün yine param yok diyorsunuz! Neye inanalım şaşırdık?!

Ya da Bakanlar Kurulunda Aksa’ya 10 milyonluk rant için niye imza attınız? O para ile bariyer sorunu çözülmez miydi?

 

Umarım parayı bulursunuz ama benim tanıdığım Tolga Atakan, tüm nedenlerini açıklayıp, çoktan istifa ederdi. Ne de olsa istifa bir kaçış değil bir erdemdir!

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar