KıbrısManşet

Kabinedeki değişiklik onaylandı


Kabinede değişiklik onaylandı. Turizm ve Çevre Bakanı Kutlu Evren oldu.
Başbakan Ersin Tatar bugün 15.45 de Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’yı ziyaret ederek kabinede yaptığı değişikliği sundu . Cumhurbaşkanı Akıncı sunulan değişikliği onayladı.
Buna göre Turizim ve Çevre Bakanlığı görevini yürüten Ünal Üstel görevinden alınarak yerine Girne Milletvekili Kutlu Evren atadı.
Toplantıda seçim sürecini değerlendirdiklerini söyleyen Tatar, “Bu ortamda seçimin erkene alınamayacağı noktasında görüşler ortaya çıktı. Seçimin aynı tarihte olabilmesi için bir kanaat oluştu’ dedi.

Kutlu Evren kimdir?

Kutlu Evren (d. 1957, Girne), Kıbrıslı Türk siyasetçi.
İlköğretimini Köşklüçiftlik İlkokulunda, Orta ve Lise Eğitimini de Türk Maarif Koleji’nde yaptı. Yüksek öğrenimini Hacettepe Üniversitesi İşletme Yönetimi ve Turizm bölümünde tamamladı.Serbest meslek sahibi olarak, doğal mermer, granit ve seramik konularında faaliyet gösteren şirket sahibidir. Ticaret Odası Meclis Üyeliği, Cheshere faal üyeliği, Beşparmak Lion Kulübü kurucu üyeliği, Klasik Otomobil Kulübü kurucu üyeliği ve Spor Kulüplerinde yöneticilik gibi birçok sosyal faaliyetlerde bulunmuştur. 1991-1993 yılları arasında Ulusal Birlik Partisi’nden milletvekili seçildi.

2013 Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti genel seçimlerinde yeniden Ulusal Birlik Partisi’nden Girne milletvekili seçildi.

15 Temmuz 2015 tarihinde kurulan CTP-UBP Koalisyon Hükümetinde Bayındırlık, Çevre ve Kültür Bakanı olarak görev aldı. 4 Nisan 2016 tarihinde görevinden istifa etti. 16 Nisan 2016 tarihinde kurulan UBP-DP Koalisyon Hükümetinde İçişleri Bakanı olarak görev aldı.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

Başa dön tuşu