K. Kaymaklı, Lapta’yı “7” bitirdi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Mayıs 19, 2024
Köşe Yazarları

K. Kaymaklı, Lapta’yı “7” bitirdi

Yazımın bir diğer başlığı, K. Kaymaklı, Yaşınses ile “4” köşe. Her ikisi de 2012-13 futbol sezonunun ilkleri. Yaşınses, oynadığı “fevkalade” futbolun semeresini dört gol bir asist ile alırken, takımını da “yedi” gole taşıyan en önemli “faktördü.”
Lapta, her ne kadar evinde oynasa da, Ahmet Coşkun ve Brkiç gibi önemli silahlarından “yoksun” sahaya çıktı. A. Coşkun takımın “Atom karıncası.” Brkiç ise gol yollarında “umudu.” Buna mukabil maç öncesinde Hüseyin Cantürk’ün bir kozu vardı. Takımın üst düzey “mücadele gücü.” Oda her geçen dakika mum gibi eriyip gidince ve geçen hafta Lefke karşısında sergilediği “istek” ve “direnci” sergileyemeyince, rakibi K. Kaymaklı, Lapta’yı “7” bitirdi.
K. Kaymaklı karşılaşmaya tempolu başladı. Daha ilk dakikada sahanın yıldızı Mustafa Yaşınses’in ile de öne geçebilirdi, olmadı. Ancak “olabileceğini” hisseden Cantürk hoca, haddini bilerek kontrollü oynamayı tercih etti. Şahin ile Debola’yı, Umut ile de Jagues’i kontrol altına almaya çalıştı. Orta sahayı kalabalık tutup, Hasan ve Murat’a atılan kontra uzun toplarla gol aramaya başladı. Ancak, onlar topu tutup, ikinci bölge oyuncuların gelmesini sağlayamayınca bütün ataklarda toplar “duvara” çarpar gibi geri döndü. Ve başta Hüseyin Adal ve Mustafa Yaşınses olmak üzere, Yasin vasıtasıyla Lapta sahasında pozisyona dönüştürüldü. Nitekim K.Kaymaklı, hazırlanışı ve yapılışı güzel bir golle de skor üstünlüğünü yakaladı. Ve iyice rahatlayan K. Kaymaklı, ikinci golü atmak için fazla beklemedi. Lapta ikinci devreye müdafaayı önde kurup, mutlak gol düşüncesi ile başladı. Ve bu arada organizasyondan değil, serbest vuruştan golünü de kazandı.  Ancak, bu gole rağmen ikinci devre Lapta için “kabus” gibiydi. Çünkü “aile boyu” hücuma her kalkışlarında gidenler geri dönemedi. Kademelerine giren olmadığı için de, Gökhan Güvensoy ve Umut Göktaş’ın arkasına atılan her top kaleleri için büyük tehlike oldu. Ve goller de peş peşe gelmeye başlayınca ortaya rekor skor çıktı. K.Kaymaklı, lidere yakışır bir oyun sergiledi. Önde baskı uygulayarak, rakibin pas yapmasını önledi. Orta alan oyuncuları hem müdafaa yaptı, hem de çabuk çıkarak hücuma destek oldu. Ve kontra atak futbolundan örnekler sergiledi. Karşılaşmada,  Mustafa Yaşınses yıldızlaşırken, Debola, Hüseyin Adal ve Yasin Kurt iyi oyunları ile öne çıktılar.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar