Sinema

‘İtalyan aygırı’ şarkı söyleyecek


Beyaz perdenin unutulmaz boks ikonu Rocky'nin müzikal versiyonunun Berlin'de düzenlenen galası renkli görüntülere sahne oldu. Orijinal filmin hem senaryo yazarı hem de başrol oyuncusu Sylvester Stallone'a gala gecesinde dünya ağır sıklet boks şampiyonu kardeşler Viladimir Kliçko ve Vitali Kliçko da eşlik etti.

Brooklyn'in gettolarında yaşayan İtalyan göçmeni Rocky Ballboa'nın boks kariyerindeki azimli yükseliş hikâyesini anlatan filmin müzikal versiyonunun başrolünde Avusturya kökenli Amerikalı aktör Drew Sarich oynuyor.
Copyright: Stage Entertainment Filmin müzikal versiyonunda Drew Sarich (Rocky) ve Wietske von Tongeren (Adrian) yeralıyor.

Sarich, Stallone'den bayrağı devralıyor

Hollandalı aktris Wietske van Tongeren ise Rocky'nin sevgilisi Adrian'ı canlandırıyor. Orijinal filmde en az Rocky kadar ilgi çeken bu karakteri Talia Shire canlandırmıştı.

Bugüne dek ‘Aslan Kral'dan ‘Tarzan'a kadar bir çok müzikale ev sahipliği yapan Hamburg'daki sahnede Rocky'nin hikayesi orijinal repliklerden müzikale uyarlanan 20 şarkıdan oluşuyor.

Sylvester Stallone, Rocky'nin bir boks hikâyesi değil, bir insanın onurlu şekilde ayakta kalma savaşı ve mutluluğa duyduğu özlemin öyküsü olduğunu vurgularken dünya ağır sıklet şampiyonu Kliçko ‘Rocky gibi bir karaktere rastlamak çok zor' şeklinde konuştu.

Yakın çevreleri Rocky müzikalinin ünlü aktör Sylvester Stallone'ye oğlu Sage Stallone'yi kaybedişi sonrasında büyük moral kaynağı olduğunu belirtiyor. Ne var ki ünlü oyuncunun yaşadığı dram dolu günlere bir yenisi daha eklendi. Stallone'nin 16 yaşındaki kızı Sophie’ye, 17 aralıkta açık kalp ameliyatı yapılacak.Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı