Diğer SporlarSpor

İstanbul’da rekora yüzdüler


BARAJI GEÇTİLER, REKOR KIRDILAR: İstanbul’da gerçekleşen yüzme yarışlarında sporcularımızdan Doğukan Ulaç, Buğra Buba, Cahit Bozatlı ve Paşa Sezener ilk gün dereceleri ile Türkiye barajını geçmeyi başardılar. Doğukan 400 metre serbestte, Buğra ise 100 metre kurbağalamada yeni KKTC rekoruna imza attılar. Paşa-Cahit-Doğukan ve Emre Ersoy’dan oluşan bayrak takımımız ise 200 metre serbestte rekor kırdı

 

Türkiye Yüzme Federasyonu’nun düzenlediği Türkiye Arena Kulüplerarası Uzun Kulvar Genç ve Açık Yaş Yüzme Şampiyonası ve Yıldızlar Bireysel Yüzme Müsabakaları’nda sporcularımız ilk günü tamamladı.

İstanbul Enka Spor Tesislerinde düzenlenen ve 6 Ağustos’a kadar devam edecek olan Türkiye Arena Kulüplerarası Uzun Kulvar Genç ve Açık Yaş Yüzme Şampiyonası ve Yıldızlar Bireysel Yüzme Müsabakalarında Yakın Doğu Üniversitesi Spor Kulübü’nden antrenör Ergüder OYAL, sporcu olarak Doğukan Ulaç, Buğra Buba, Emre Ersoy ve Cahit Bozatlı, Ares Spor Kulübü’nden antrenör olarak Hüseyin Arhan sporcu olarak da Paşa Sezener bulunuyor. Kuzey Kıbrıs Yüzme adı altında yarışlarda ilk günün tamamlayan sporcularımıza Federasyon Başkanı Ender Yeşilyurt da eşlik ediyor.

İlk gün KKTC rekoru kırdılar

İstanbul Enka Spor Tesislerindeki yüzme yarışlarının ilk gününde Cahit Bozatlı, Paşa Sezener, Doğukan Ulaç ve Buğra Buba elde ettikleri derecelerle Türkiye barajını geçmeyi başarırken, 3 de KKTC rekoru kırıldı. Sporcularımızdan Emre Ersoy ise ilk bireysel yarışına bugün çıkacak.

İlk gün sabah seansında erkekler 400 metre serbest branşında yarışan Doğukan Ulaç 4:04.40’lık derecesi ile yeni KKTC rekoruna imza attı. Akşam seansındaki final serisinde yüzen Doğukan ise sabah rekor kırdığı derecesini geliştiremedi.

Erkekler 100 metre kurbağalama branşında yarışan Buğra Buba ise sabah seansında 01:07.39’luk derecesi ile KKTC rekoru kırmıştı. Akşam yüzülen final serisinde ise bu dereceyi geliştiren Buğra 01:07.34 ile yeniden KKTC rekoruna imza attı.

Akşam gerçekleşen 200 metre serbest bayrak yarışında takımımız yine KKTC rekoru kırdı.

Paşa Sezener-Cahit Bozatlı-Emre Ersoy ve Doğukan Ulaç’tan oluşan 200 metre serbest bayrak takımımız yarışı 8:21.47’lik derece ile bitirerek rekora imza attılar.Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı