DünyaTürkiye

Isparta’da askeri eğitim uçağı düştü: 3 şehit

Isparta’da CASA tipi askeri eğitim uçağı kalkıştan kısa bir süre sonra düştü. Isparta Valisi Günaydın, 2 pilot ve 1 teknisyenin şehit olduğunu açıkladı. TSK’dan yapılan açıklamada saat 12,50 civarında radar irtibatı kesildiği belirtildi.

Isparta‘nın Yalvaç ilçesine bağlı Kırkbaş köyü Hodulluca Mevkii’nde eğitim amacıyla kullanılan CASA tipi askeri uçak düştü.

Eskişehir’den eğitim amaçlı kalkan CASA tipi askeri uçağın Yalvaç ile Çay ilçeleri arasındaki bölgede düştüğü, uçakta 2 pilot ve bir teknisyenin bulunduğu öğrenildi.

Kalkıştan kısa süre sonra radardan kaybolmasıyla bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi. Uçağın enkazına ulaşıldı.

TSK’DAN AÇIKLAMA

Kazayla ilgili TSK’dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“17 Ocak 2018 tarihinde 11.03’te konuşlu bulunduğu Eskişehir 1’inci Ana Jet Üs Komutanlığından planlı uçuş eğitimi maksadıyla içinde iki pilot ve bir teknisyen olduğu halde kalkış yapan bir CN-235 CASA tipi askeri nakliye uçağı ile saat 12.50 civarında radar irtibatı kesilmiş ve derhal arama kurtarma faaliyetlerine başlanmıştır. Saat 14.30 sularında Eğirdir Gölü kuzeyinde uçağımızın enkazına ve üç kahraman personelimizin naaşlarına ulaşılmıştır.”

ISPARTA VALİSİ: KARADAN ULAŞIM ZOR

Isparta Valisi Şehmus Günaydın, kazada 2 pilot ve 1 teknisyenin şehit olduğunu açıkladı.Vali, sapa bir yer olması nedeniyle bölgeye karadan ulaşımın zor olduğunu belirtti.

NTV’ye konuşan Günaydın, bölgede yoğun sis olduğunu da kaydetti.

Düşen uçağın CASA tipi CN 235 kargo uçağı olduğu belirtildi.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı