Kadın SağlığıYaşam

“İşin sırrı takip ve eğitim” Meslekte 19. yıl: Estetisyen Pelin Ayken… Sektörün önde gelen isimlerinden Parmis Medikal’in Direktörü Estetiysen Pelin Ayken, mesleki başarısının sırrını Havadis okurları ile paylaştı
 Uzun yıllardır Lefkoşa’da hizmet veren Parmis Medikal Direktörü Estetiysen Pelin Ayken, meslek hayatı boyunca eğitim almaya devam ettiklerini ve öğrenmeye açık bir vizyon ile sürekli yenilikleri takip ederek sektörde hizmet verdiklerini dile getirdi.

Mesleğinde 19. yılını dolduran Ayken, eğitimci kimliğiyle de sektörde var olmak isteyen çalışan ve girişimcilere ön ayak olmaktan çok mutlu olduğunu söyleyerek, özellikle son yıllarda mesleğe fazlasıyla talep olduğunu ifade etti.

 

“Eğitimlerimiz ve sürprizlerimiz devam edecek”

Parmis Medikal’de, lazer epilasyon, bölgesel zayıflama, selülit tedavileri, her cilde uygun cilt bakımları, kaşmir kirpik ve kalıcı makyaj gibi birçok işlemin büyük bir titizlikle yapıldığını anlatan Ayken, “Dönem dönem adamıza, mesleğinde zirve yapmış isimleri davet ederek, eğitim almayı ve diğer katılımcılara eğitim vermeyi hedef haline getirdik. Türkiye’nin en ünlü makyaj sanatçılarından Tevfik Bozdağ’ın salonumuzda eğitim vermesi de bu anlamda bir adım bizim için. Bundan sonraki dönemde de, çok büyük sürprizlerimiz olacak. Bu mesleğe meraklı herkesi aramızda görmekten de büyük keyif duyacağız” dedi.

 

Türkiye’nin en iyi kaş tasarım uzmanı Parmis’te

Parmis Medikal’de kaş tasarımı ile ilgili uygulama yapmak ve eğitim vermek için ülkemizde bulunan Türkiye’nin en iyi kaş tasarım uzmanı Tevfik Bozdağ, parfüm ve kozmetik ürünleri satarak başladığı, dünyanın en ünlü makyaj markalarında makyörlük yaparak devam ettiği meslek hayatını şu an Ankara’nın en ünlü kaş tasarım uzmanı olarak devam ettiriyor.

Aldığı cilt bakımı ve makyörlük eğitimleriyle, Channel ve Mac gibi dünyaca ünlü markalarda makyaj experi olarak çalışan Bozdağ, Türkiye’nin önemli sinema ve dizi yapımlarında da rüştünü ıspatlamış bir isim. Öyle Bir Geçer Zaman Ki, Arog ve Gora gibi yapımların setlerinde makyör olarak görev olan Bozdağ, daha sonra kalıcı makyaj eğitimlerine de başlamış.

 

“İnsanların mutluluğu motivasyon ve başarı kaynağım”

Bozdağ, kaş yapımındaki uzmanlığını nasıl kazandığını “Parfüm uzmanlığı ve makyaj expertliğinden sonra kaş yapımında da bir şeyler yapmak istedim ve elimin de yatkınlığı sayesinde kıza zamanda ilerleme kaydettim. Kaş yapımına ilk başladığımda seyyar bir sedyem, ışığım ve bir sırt çantam vardı. Hollanda ve Almanya’ya giderek kaş uygulamaları yapmaya başladım. Türkiye’ye döndüğümde de, ustalık ve kalfalık belgemi almak için Milli Eğitim Bakanlığı’na başvurdum ve sınavları kazanarak belgelerimi aldım” diyerek özetledi.

Tüm eğitimlerini tamamladıktan ve sınavları kazanıp gerekli belgelerini de aldıktan sonra Ankara’daki güzellik merkezini açtığını söyleyen Bozdağ,  sonraki zamanlarda da Hollanda’da bir şirket kurarak oradaki çalışmalarına da devam ettiğini belirtti.

“İşim yaparken çok keyif alıyorum. İnsanların mutlu olması beni motive ediyor. Fotoğrafla da değil doğaçlama çalışıyorum. Tabi öncesinde bütün çizimleri yapıyor ve karşılıklı rıza gösteriyoruz” diyen Bozdağ, Parmis Medikal ile Kıbrıs’ta da eğitim ve uygulama çalışmaları yapacağı için çok mutlu olduğunu söyledi.

 

“Önemli olan sağlık”

Uyguladığı kaş tekniğiyle ilgili de bilgi veren Bozdağ “Yaptığımız teknik, makineyle kıl atış tekniği. Nano iğneler kullanıyoruz. Çok ince bir iğne olduğu için uygulamayı çok dikkatli yapmak gerekiyor. Ağrısız, acısız ve kanamasız bir işlem. İşlemi yapmadan önce de, kişiye mutlaka kullandığı bir ilaç olup olmadığını, herhangi bir rahatsızlığı bulunup ulunmadığını soruyor ve gerekirse doktor raporu talep ediyoruz. Çünkü birinci sırada sağlık var. Daha çok para kazanmak değil iyi ve sağlıklı işlemler yapmak önemli. Örneğin hamile ya da 18 yaş altı olanlara uygulama yapmıyorum” dedi.

 

“Kıbrıs’ta eğitim vereceğim için çok mutluyum”

Senenin belli dönemlerinde Kıbrıs’ta olacağını ve Parmis Medikal ile eğitim ve uygulamalar yapacağını vurgulayan Bozdağ, isteyen herkesin Parmis Medikal’e başvurarak eğitimlere katılabileceğini, Kıbrıslılara uygulama yapmak ve eğitim vermekten mutlu olduğunu sözlerine ekleyerek “Her şey para değil. Para kaybetmekten korkmam ama memnuniyetsizlikten korkarım” dedi.

 

 

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu