EdebiyatSanat

Işık Kitabevi Kitap Fuarı 4 Eylül’de başlıyor


Işık Kitabevi Kitap Fuarı bu yıl 4-15 Eylül tarihleri arasında “İnatla Umutla Çoğalmak” sloganıyla düzenleniyor.

Bu yıl 30’uncusu düzenlenen etkinlikle ilgili bugün Gençlik Merkezi’nde basın toplantısı yapıldı.

Basın toplantısına Işık Kitabevi’nin sahibi Nahide Merlen, Sanatçı ve Yazarlar Birliği’ni temsilen Fatoş Avcısoyu Ruso ve Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği’ni temsilen Halil Davulcu katıldı.

kitap-fuarı

Merlen:  Kitap okumak suç olmamalı, kitaplara suç aleti olarak bakılmamalı

Merlen burada yaptığı konuşmada, 30 yıldır her türlü zorluğa rağmen, kitapları kitabevlerinden çıkararak insanların ayaklarına getirmek için çalıştıklarını anlattı.

Fuarın bu yılki sloganını “İnatla Umutla Çoğalmak” şeklinde belirlediklerini kaydeden Merlen, “Kitap okumak suç olmamalı. Kitaplara suç aleti olarak bakılması bizi rahatsız ediyor” şeklinde konuştu.

Merlen konuşmasında, fuarı işbirliği içinde düzenledikleri Sanatçı ve Yazarlar Birliği ve Gazeteciler Birliği’ne teşekkür etti.

Ruso: İki dilli iki toplumlu paneller düzenlenecek

Sanatçı ve Yazarlar Birliği’ni temsilen Fatoş Avcısoyu Ruso da burada yaptığı konuşmada, fuarın tüm zorluklara rağmen 30’uncu yılına ulaşmasının önemine işaret etti.

Fuar kapsamında iki dilli iki toplumlu etkinlikler düzenleneceğini anlatan Ruso, tüm kitapseverleri fuara davet etti.

Davulcu: Paneller düzenlenecek

Gazeteciler Birliği’ni temsilen basın toplantısına katılan Halil Davulcu da 30’uncu yılını kutlayan fuarın parçası olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Davulcu bu yılki fuarda, hem ülkedeki hem de dünyadaki gazetecilerin sorunlarını ve iki toplum arasındaki iletişimin durumunu ele alan paneller düzenleneceğini anlattı.

Açılış 4 Eylül’de

4 Eylül’de, 20.30’da açılacak Fuarın ilk gününde, kokteyl ve okur yazar buluşmasına yer verilecek. “30 Yılın Sergisi” adıyla, geçmiş yıllara dair fotoğrafların yer aldığı bir sergi düzenlenecek olan açılışta, Alkapon ve Arda Gündüz sahne alacak.

Onur ödülü Zaim’e

Fuar kapsamında geleneksel olarak verilen onur ödülü, bu yıl Derviş Zaim’e takdim edilecek.

Tüm etkinlikler Kızılbaş Kilisesi’nde bulunan Gençlik Merkezi’nde 20.30’da başlayacak.

Fuar pazar hariç her gün 09.00 – 13:00 ve 17:00 – 24:00 saatleri arasında, pazar günü ise 17:00 – 24.00 arasında açık olacak.

Fuar süresince tüm kitaplar yüzde 10 indirimli satılacak.Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı