Sosyal MedyaTeknoloji

Instagram’da takipçi silme dönemi başlıyor!

Instagram hesabınız herkese açıksa, istemediğiniz birisinin gönderilerinize veya hikayelerinize bakmasını engelleme şansınız yok. Zira, siz o kişiyi engelleseniz bile başka bir hesap ile sizin profilinizi rahatlıkla görüntüleyebilir.

Bunun yanı sıra, sizi takip etmesini istemediğiniz yakın çevrenizden birisini de, onu engellemeden takipçi listenizden çıkarmanız mümkün değil. Instagram’dan nihayet kullanıcıların yıllardır şikayetçi olduğu bu sorunu çözecek bir adım geldi.

Instagram takipçi silme özelliğini test ediyor!

Instagram’da sadece hesabını gizleyenlerin yararlanabildiği takipçi silme özelliği, herkese açık hesaplar tarafından kullanılabilecek. Şu anda testleri devam eden bu özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı hakkında bilgimiz yok.

Bu durum akıllara, takipçi silme ihtiyacı var mı? sorusunu getirebilir. Yukarıda verdiğimiz örneklerin yanı sıra, özellikle son dönemde ciddi bir şekilde artış gösteren kurumsal hesaplarda bu özelliğe çok ihtiyaç duyulmaya başladı.

Örneğin, kurumsal hesaplara sahte takipçiler yollanarak bir saldırı yapıldığında, bu takipçileri hızlıca silmek mümkün değil. Her defasında profile girip o hesabı engellemek gerekiyor ki, bu durum ciddi bir zaman kaybına neden oluyor.

Takip edilen bir kişinin gönderilerini gizlemek ve rahatsız etmeyin gibi yeni özellikleri dikkate aldığımızda, Instagram’ın son dönemde kullanıcıların, takipçileri üzerindeki kontrolünü ciddi bir şekilde artırdığı görülüyor.

Kaynak: ShiftDelete

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı