Akıllı CihazlarSosyal MedyaTeknoloji

Instagram’a yeni özellikler geldi

İnstgram için uzun zamandır beklenen yenilikler bugün güncelleme ile kullanıma sunuldu. Uygulamaya gelen bu yeni araçlar sayesinde gönderi paylaşmak artık yeni bir boyut kazanıyor.

 

Facebook’un bünyesinde yer alan popüler video ve fotoğraf paylaşma platformu, uzun süredir bazı özelliklerini iOS platformunda test ediyordu. Bugün ise iOS için yayınlanan sürüm 57.0 güncellemesi ile daha önce hiç test edilmeyen yenilikler bir anda uygulamaya eklendi. Peki, bu yenilikler neler?

Uygulamaya üç farklı özellik ekleniyor. Bunlar; hareketlerin, günlük hatırlatma ve anında ilet bildirimlerini sessize alma. Gelin hep birlikte bu özelliklerin ne işe yaradığına bir göz atalım.

Hareketlerin: Bir cihazda Instagram’da geçirdiğiniz ortalama süreyi görün. O gün geçirdiğiniz toplam süreyi görmek için herhangi bir çubuğa dokunun.

Günlük Hatırlatma: O gün için geçirmek istediğiniz süreye ulaştığınızda kendinizi uyarmak için günlük hatırlatma ayarlayın.

Anında İlet Bildirimlerini Sessize Alma: Instagram bildirimlerinizi sınırlandırmak için “Bildirim Ayarları” seçeneğine dokunun ve “Anında İlet Bildirimlerini Sessize Al” özelliğini açın.

 

Bu yeni özellikler uygulamaya eklenmiş olsa bile sizde kullanıma açılmamış olabilir. Bu yüzden firma yeni özelliklerin kademe kademe olarak dünya genelinde önümüzdeki haftaya kadar sunulacağını belirtiyor. Bakalım bu yenilikler platformdaki etkileşimi daha arttıracak mı?

 

 

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı