KıbrısManşet

İnsanlık ölmedi
Havadis’in bedensel engelli İlknur Süzen’in dramını kaleme aldığı “Tencerem kaynamıyor, kıyafetim yok” başlıklı manşeti yardımseverleri harekete geçirdi. Süzen’e çok sayıda yardım yapıldı. İlknur,  2020’ye artık umutla bakıyor

7 BİN TL’LİK BORCU KAPANDI: Havadis aracılığı ile İlknur Süzen ile telefon aracılığı ile iletişim kuran bir vatandaş, İlknur Süzen’in aylık 500 TL taksiti olan banka borcunun 7 bin TL’sini ödedi. Süzen’in söz konusu bankaya 2 bin TL borcu kaldı

GIDA VE PARA YARDIMI YAPILDI: Lefkoşa’da ikamet eden bir iş insanı İlknur Süzen adına 5 bin TL’lik çek imzaladı. Zeytin Ağacı Eğitim Ve Yardımlaşma Derneği Süzen’in evine rutin gıda yardımını ulaştırırken birçok vatandaş da kendi imkânları çerçevesinde gıda yardımında bulundu

AYLIK MAAŞA BAĞLANIYOR: Havadis’e ulaşan bir hayırsever ise İlknur Süzen’in banka hesabına her ay düzenli olarak 1000 TL yatırarak yardımda bulunmak istediğini ifade etti, gerekli işlemler için harekete geçti. Bir vatandaş ise Süzen’e aylık 200 TL nakit yardımında bulunacağının sözünü verdi

SÜZEN’DEN MESAJ VAR: Çok zor koşullarda yaşam süren İlknur Süzen’in yüzü, hayırseverin yardımları ile güldü. Havadis aracılığı ile yardımseverlere bir kez daha teşekkür eden Süzen, bir de yeni yıl mesajı gönderdi: Umut hep diri olsun. Bir gün bir kahraman hayatınıza dokunur, her şey değişir

 

 

Duygu ALAN

Havadis, 21 Aralık 2019 tarihinde yayımladığı “Tencerem kaynamıyor, kıyafetim yok” manşeti ile gündeme gelen bedensel engelli İlknur Süzen’in yardım çağrısına onlarca hayırsever, cevap verdi.

Aylık geliri ile ancak evinin kirasını ve banka taksitini ödeyebilen, Zeytin Ağacı Eğitim Ve Yardımlaşma Derneği’nin gıda desteği ile yaşamaya çalışan Süzen’in yüzü yılın son ayında nihayet güldü.

İlknur Süzen’e gıdanın yanı sıra para yardımları yapıldı.

 

2 bin TL borcu kaldı

İlknur Süzen’in yardım çağrısına kulak veren bir hayırsever vatandaş, Havadis aracılığı ile Süzen ile iletişime geçti ve 9 bin TL’lik banka borcunun 7 bin TL’sini ödedi.

Hayırsever vatandaş, bu yardımı yaparken de sonrasında da Süzen ile yüz yüze gelmedi. İsmini dahi açıklamayan hayırsever vatandaş, engelli kadını çok büyük bir yükten kurtardı. Bankaya Süzen adına yapılan bu 7 bin TL’lik ödeme ile sadece 2 bin TL borç kaldı.

 

5 bin TL’lik çeki teslim aldı

Havadis’e ulaşan bir iş insanı, Süzen’e bir miktar nakit yardımında bulunmak arzusunda olduğunu belirterek yardımın kadına ulaşması için işbirliği talebinde bulundu.

Hayırsever iş insanı, İlknur Süzen adına 5 bin TL’lik çek imzaladı ve Havadis’e teslim etti.

Süzen, söz konusu çeki, 26 Aralık 2019 tarihinde teslim aldı.

 

Gıda paketleri evine ulaştı

İlknur Süzen’e düzenli olarak gıda yardımında bulunan Zeytin Ağacı Eğitim Ve Yardımlaşma Derneği, geçtiğimiz hafta bir koli daha Süzen’in evine gönderdi.

İçerisinde birçok gıda ürünün yer aldığı koliye İlknur Süzen’in kişisel ihtiyaçlarını karşılayacak malzemeler de konuldu.

Süzen’e geçtiğimiz hafta daha birçok hayırsever vatandaş, gıda yardımında bulundu.

 

Maaşa bağlanacak

Havadis’e ulaşan bir hayırsever iş insanı ise İlknur Süzen’in banka hesabına her ay düzenli olarak 1000 TL yatırarak yardımda bulunmak istediğini ifade etti, gerekli işlemler için harekete geçti.

İsminin açıklanmasını istemeyen bir hayırsever vatandaş ise İlknur Süzen’in banka hesabına kendi maaşından her ay 200 TL nakit aktaracağının sözünü verdi.

 

Süzen’in gözündeki yaş kurudu

Yapılan yardımlar İlknur Süzen’in yüzünü yıllar sonra güldürdü. Kendisinden yardımlarını esirgemeyen hayırseverlere Havadis aracılığı ile bir kez daha teşekkür eden Süzen, bir de yeni yıl mesajı gönderdi.

Güzel günlerin geleceğinden umudunu kaybetmek üzereyken kendisine uzanan elleri tutarak aydınlığa çıkan Süzen, artık geleceğe daha umutla baktığını kaydetti.

İlknur Süzen, “Umut hep diri olsun. Bir gün bir kahraman hayatınıza dokunur, her şey değişir” dedi, tüm halkın yeni yılını kutladı.

 

“Tencerem kaynamıyor, kıyafetim yok”

Havadis aracılığı ile kamuoyuna “Tencerem kaynamıyor, kıyafetim yok” diye seslenerek yardım talebinde bulunan bedensel engelli İlknur Süzen, tüm bakımını üstlenen eşi Ferhat Şen ile birlikte Esentepe’nin ücra bir bölgesinde ikamet ediyor.

Aylık 2 bin TL engelli maaşı alan Süzen, maaşının 1400 TL’si ile evinin kirasını, 500 TL boş olarak kiraladığı eve aldığı iki parça mobilyanın taksitlerini, kalan 100 TL ile de bir ay elektrik, diğer ay su faturasını ödüyordu. Süzen’in mutfak ihtiyacını Zeytin Ağacı Eğitim Ve Yardımlaşma Derneği karşılarken, eşi, Süzen’in kişisel ihtiyaçları için evde yaptığı boncuk takıları satıyordu.

İlknur Süzen, 2.5 yaşında geçirdiği ateşli hastalık sonucu vücudunun sol tarafının işlevini kaybettiğini ve süreçte tekerlekli sandalyeye mahkum olduğunu kaydetti.

Çocuk yaştan itibaren yaşamını bedensel engelli olarak idame ettiren Süzen, yardımsız hareket edemediğini anlattı.

Süzen, “Hayli zaman oldu üzerime bir hırka bile alamadım. Bir mağazaya gidiyoruz en ucuz kıyafet 50-100 TL arası. Benim bu gücüm yok. Üşüyorum, hırka alamıyorum. İki üç parça kıyafetim var, dönüp dolaşıp onları giyiyorum” diye dert yanmıştı.

 Başa dön tuşu