İncirli: Tüm sorunları paydaşları ile toplanıp ortadan kaldırmak için çalışacağım - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Nisan 16, 2024
DünyaKıbrısManşet

İncirli: Tüm sorunları paydaşları ile toplanıp ortadan kaldırmak için çalışacağım

Dr Sıla Usar İncirli

Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin Lefkoşa Türk Belediyesi başkan adayı Dr.Sıla Usar İncirli, “Ahmet Özsoy ile Nabız” programına konuk oldu. Havadis webTV ile Kıbrıs Objektif webTV ortak yayınında konuşan Sıla Usar İncirli, Lefkoşa için düşüncelerini ve planlarını açıkladı.

İncirli, Lefkoşa’nın nüfusunun 50 bin görüldüğünü ancak çevre bölgelerden Lefkoşa’ya gelenlerle birlikte 100 bin kişiye hizmet verildiğine dikkat çekti ve Lefkoşa herkesin başşehri olduğunu vurguladı. İncirli şöyle konuştu:


“Lefkoşa çok karanlıktır. Özellikle akşam üzeri saat 18.00’dan sonra Lefkoşa kararır. Lefkoşa’da trafik akışı yok, otoparklar yetersiz, yayaların yürüyeceği kaldırım yok, bisiklet yolları hatalıdır.

Tüm bu sorunları paydaşları ile toplanıp ortadan kaldırmak için çalışacağım. Lefkoşa’yı aydınlık bir şehir yapacağım.”

KENT İÇİ ENTEGRE ULAŞIM

Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin Lefkoşa Türk Belediyesi başkan adayı Dr.Sıla Usar İncirli, “Lefkoşa’da kent için ulaşım yoktur. Kent içi entegre ulaşım sistemi kurulacak. Bir bölgeden bir başka bölgeye ulaşım hizmeti vereceğiz ve bunlar saat saat planlı olacak. Böylece özel seçilmiş 1 bölge değil, tüm bölgelerde insanlar gezebilecek. Hem belediyeye bir gelir kaynağı oluşacak hem de bölgeler arası hizmet eşit olacak” dedi ve şöyle devam etti:

“İMAR PLANI GEREKLi”

“Lefkoşa’nın İmar Planı güncellenmeli. Bu planlar 5 yılda bir güncellenmelidir. Lefkoşa’nın 10 yıldır güncellenmiyor. Çarpık yapılaşma vardır. Bazı bölgelerde, özellikle sanayide yetki karmaşası vardır. Bu yetki karmaşasını çözeceğim. Çözemezsem de ben soruna direk müdahale edeceğim. Çünkü Lefkoşa’da olan her şey bizimdir” diye sözlerine ekledi.

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar