SanatSinema

IMDb kurucusu Col Needham’dan 2018’in en iyi 10 filmi

Sinema konusunda kapsamlı bir veri tabanı olan IMDb’nin kurucusu ve CEO’su Col Needham, 2018’in en iyi 10 filmini seçti.


Sinema konusunda kapsamlı bir veri tabanı olan IMDb’nin kurucusu ve CEO’su Col Needham, 2018’in en iyi 10 filmini seçti.

10. Ocean’s Eight

Ocean’s serisinin spin-off filmi, sekiz kişilik usta hırsız grubunun mükemmel soygun planlarını konu alıyor. Bol yıldızlı filmin sekiz kişiden oluşan soygun ekibinde Sandra Bullock, Cate Blanchett, Helena Bonham Carter, Sarah Paulson, Anne Hathaway, Mindy Kaling, Awkwafina ve Rihanna yer alıyor.

9. Yeşil Rehber (Green Book)

Ünlü bir piyanist ve konser turu kapsamında onun şoförü olarak çalışan Tony’nin hikayesini anlatan filmin başrollerinde Viggo Mortensen ve Mahershala Ali yer alıyor.

8. Bohemian Rhapsody

Queen grubuna, müziklerine, klişelere meydan okuyan ve kuralları yıkarak dünyanın en sevilen sanatçılarından biri haline gelen ikonik solistlerine bir saygı duruşu niteliği taşıyor. Film, simgeleşmiş şarkıları ve devrimci sesiyle grubun meteorik yükselişine, Mercury’nin yaşam tarzının kontrolden çıkması ile çıkan iç çatışmaya ve yaşamını tehdit eden hastalığına rağmen Mercury’nin rock müzik tarihinin en büyük performanslarından birinde gruba liderlik ettiği Live Aid konserinin arifesinde muzaffer birleşme sürecine yayılıyor. Mercury’yi Rami Malek canlandırıyor.

7. Black Panther

Babasının ölümünden sonra Wakanda Kralı olan T’Challa, hakkı olan tahta sahip çıkmak için izole yaşayan ancak teknolojik açıdan ileri seviyede olan halkına geri döner. Ancak güçlü bir eski düşman yeniden ortaya çıktığında, T’Challa’nın yeterliliği, Wakanda’nın ve tüm dünyanın kaderini tehlikeye atan korkunç bir çatışmaya girince test edilir.

6. Sessiz Bir Yer

Emily Blunt’ın başrolde yer aldığı filmde iki çocuklu bir aile, izole bir kırsalda sakin bir yaşam sürmektedir. Henüz büyüme çağlarında olan çocuklar da, ebeveynleri de hiçbir şekilde konuşmamakta, işaret diliyle anlaşmaktadır. Ancak bunun sebebi konuşamıyor olmaları değildir. Aile gıcırtı çıkaracak her türlü adımdan, ses yapacak her türlü hareketten uzak durmaktadır. Ancak günün birinde bu sakin hayat, küçük çocukların oyun oynarken bir lambayı devirmeleri ile tepetaklak olur. Durgun sessizliğin içinde çıkan bu ses, ailenin peşindeki varlığın dikkatini hemen çekecek ve aile sessizliklerini bozmanın bedelini ağır ödeyecektir.

5. Colette

Fransız yazar Sidonie-Gabrielle Colette’in hayat hikayesini anlatan filmin başrolünde Keira Knightley yer alıyor.

4. Life Itself

Romantik komedi filmi Life Itself, Altın Küre ödüllü Oscar Isaac ve fenomen medikal dizi House’un asi 13’ü Olivia Wilde’ın canlandırdığı bir çift etrafında örülüyor.

3. Soğuk Savaş

1950’lerde Polonya, Berlin, Yugoslavya ve Paris’te geçen filmde, birbirinden tamamen farklı farklı karakterlere sahip bir kadın ve bir erkek arasındaki tutkulu ama imkansız bir aşkın öyküsü anlatılıyor.

2. Başlat (Ready Player One)

Steven Spielberg’in yönetmenliğini üstlendiği filmde, ailesini küçük yaşta kaybeden Wade Watts, gerçek dünyanın sıkıntılarından kaçmak için zamanını The Oasis adlı bir oyun evreninde geçirir. Oyunun milyoner kurucusu oyun evreninin içine bir anahtar saklamıştır ve öldüğünde tüm servetini ve oyunun kontrolünü bu anahtarı bulana vaat etmektedir. Wade de bu macera dolu hazine avının peşine düşmüştür. Bir süre sonra her şey bir oyun olmaktan çıkıp acımasız bir rekabete dönüşür.

1. Sevgili Hedefim (Wild Rose)

Glasgow’lu bir müzisyen, Nashville’li bir star olmanın hayallerini kurar.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı