EdebiyatSanat

İlke Ergin romanıyla Türkiye’ye açıldı


ÖNCE ÖDÜL ALDI, SONRA KİTAP FUARINDA İMZA DAĞITTI: “Aşklantı” adını taşıyan romanı Türkiye’de yayımlayan yazarımız İlke Ergin ilk önce “Yılın Romanı” ödülünü aldı, sonra TÜYAP Kitap Fuarı’nda düzenlenen imza gününe katıldı

 Lefkoşa Türk Lisesi’nde Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olan yazarımız İlke Ergin, ilk romanı “Aşklantı”yla Türkiye’nin edebiyat dünyasının kapılarını açtı. Romanının İstanbul’da basılmasının ardından Cypaparazzi tarafından geçtiğimiz perşembe akşamı İstanbul TİM Show Center’da düzenlenen “KKTC Türkiye Yılın En İyileri Ödül Gecesi”nde “Yılın Romanı” ödülüne layık görülen İlke Ergin ödülünü alkışlar eşliğinde kabul etti.

Ergin geçtiğimiz cumartesi günü ise izdihama uğramasıyla gündeme damga vuran TÜYAP Kitap Fuarı’nda imza dağıttı. Parola Yayınlarından çıkan romanı vesilesiyle İstanbul’da okuyucuyla buluşmaktan büyük mutluluk ve heyecan duyan yazar fuarda konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı:

“ ‘Aşklantı’ aşk serüveni beklentisindekiler için gerçekliğin ötesinde bir romantizmi; toplumcu gerçekçi ve psikolojik bir içerik beklentisinde olanlar için romantizmin ötesinde bir gerçekliği gözler önüne seriyor. İlk romanımla en büyük hayalime Kıbrıs’tan yola çıkarak adım attım. Bu romanda ülkemin günümüz kentli yaşamına nispeten yarı aydın gözüyle bir ışık tuttum. Çoğu zaman Türkiye insanına sesimizi duyuramadığımız için kendimizi ifade etmekte zorlandığımız konuları keyif dolu bir aşk hikayesiyle işleyerek gözler önüne serdim. Bunu yaparken de Kıbrıs’ın kumar turizminden öte güzelliklerine, tarihi ve kültürel değerlerine, gece ve eğlence yaşamına bilhassa değindim. Roman başta İstanbul olmak üzere birçok satış noktasındaki yerini aldı. Dağıtımı devam ediyor. Bir haftaya kadar ülkemize ulaşmış olacak. Umarım hem Türkiye’deki hem de ülkemizdeki okurlar beğeniyle okuyacak.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı