KıbrısManşet

İlk müdahaleyi Maronit Maria Skoullou yaptı


Öder Nakliyat Firması direktörü 55 yaşındaki Gürcan Öder, Pazar günü Koruçam köyünde yıkılan bir binanın molozlarını temizleme işi için çalıştığı bir esnada, yol içerisine park eden bir araç nedeniyle kamyon ile yoldan geçemediği için araç sahibi Ahmet Aslantürk arasında tartışma yaşandı.

Arbedenin yaşandığı sırada, Koruçam Muhtarı Antonis Sarrou da araç sahibini uyararak aracını çekmesini talep etti fakat zanlılar Ahmet Aslantürk ile Yakup Aslantürk, Gürcan Öder’i silahla ve sopalarla tehdit etti, ardından Gürcan Öder’e saldırdı.Gürcan Öder’in polis ekiplerini çağırmasıyla birlikte, zanlılar olay yerine çağırdıkları akrabaları ile Öderi dövdüler. Sopa, yumruk ve tekme ile darp edilen Öder’in vücudunun birçok yeri hasar aldı.İlk müdahaleyi Maronit Maria Skoullou yaptı

Olayda, Gürcan Öder’in yanı sıra Koruçam Muhtarı Antonis Sarrou da saldırganlar tarafından darp edildi. Yerde kanlar içinde kalan Gürcan Öder’e ilk müdahaleyi Yorgo Restoran sahibi Maria Skoullou yaparken, ambulans ile Lefkoşa Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Öder tedavi altına alındı.

Zanlılar tutuklandı

Olay ardından 54 yaşındaki Ahmet Aslantürk, 28 yaşındaki Yakup Aslantürk, 51 yaşındaki İbrahim Aslantürk, 47 yaşındaki Necmi Aslantürk, 42 yaşındaki Niyazi Aslantürk, 54 yaşındaki İbrahim Keleş, 52 yaşındaki Bayram Ertürk, 49 yaşındaki A.E. ve 14 yaşındaki S.A. tutuklanırken, dün Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarılan zanlılar aleyhinde Ciddi Darp, Vahim Zarar ve Darp suçlamalarından soruşturma maksatlı 2 günlük tutukluluk emri temin edildi.

Kaynak: Kıbrıs HaberBaşa dön tuşu