İki saatlik yağış yetti - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Nisan 19, 2024
Kıbrıs

İki saatlik yağış yetti

İki saatlik yağış yetti

Aşırı yağışlar nedeniyle Yeni Serhatköy yolu ve bu yol üzerinde bulunan alt geçit ile köy içindeki alt geçit, taş ve molozlarla kapandı. Trafik bir süre durdu. Lefkoşa Güzelyurt anayolunun Alayköy bölgesinde ise yol sular altında kaldı. Taşpınar-Doğancı arasında bulunan köprü yıkılma tehlikesi atlattı

Güney Kıbrıs’tan başlayan ve Haspolat’a ulaşan derenin bir aracı sürüklediği öne sürüldü. Güney Kıbrıs’ta dereye kapılan ve içinde bir kişinin de olduğu öğrenilen aracın Haspolat’a sürüklendiği iddiası itfaiye ve kurtarma ekiplerine zor saatler yaşattı. Haspolat bölgesinde yapılan aramalar sonucu aracın Kuzey’e sürüklenmediği belirtildi


Kıbrıs’ta dün akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağış yaşamı olumsuz etkiledi. İlk olarak Güzelyurt bölgesini etkisi altına alan sağanak, bazı bölgelerde trafiğin aksamasına neden oldu. Molozlarla dolan geçitler araçların geçişini imkansız hale getirdi.

Serhatköy alt geçidi tıkandı
Aşırı yağışlar nedeniyle Yeni Serhatköy yolu ve bu yol üzerinde bulunan alt geçit ile köy içindeki alt geçidin taşlarla kapandığı bildirildi. Güvenlik birimlerinin müdahalesi ile tıkanıklık giderildi ve yol yeniden trafiğe açıldı.

Taşpınar-Doğancı arası…
Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan açıklamada, Taşpınar-Doğancı arasında bulunan köprünün üzerinden ise suların geçtiği, köprünün yıkılma tehlikesi bulunduğu belirtilerek, sürücülerin acil olmadıkça bu yolu kullanmamaları istendi.
Söz konusu bölgelerde sürücülerin dikkatli olmaları istendi.

Anayol sular altında kaldı
Ülkede dün akşam yaşanan sağanaktan dolayı Lefkoşa-Güzelyurt anayolunun Alayköy mevkisinde bulunan gece kulüpleri bölgesi sular altında kaldı. Anayol içerisinde biriken sular trafiği olumsuz etkiledi. Lefkoşa-Güzelyurt anayolunda bulunan yol aydınlatma sisteminin de devrede olmaması nedeniyle polis ekipleri yol içerisinde yoğun güvenlik önlemleri aldı. Sürücüleri yavaş sürmeleri konusunda yol içerisinde uyaran polisler, uzun süre bölgede kalarak trafiğin akışına yardımcı oldu.

Güney’den araba sürüklendi iddiası
Bu arada, adanın kuzeyinde olduğu gibi güneyinde de etkili olan yoğun yağışın, Güney Kıbrıs’tan Kuzey Kıbrıs’a araç sürüklediği iddia edildi. Haspolat’ın Rum kesimi sınırına yakın olduğu bölgelerden birisi olan Eğlence isimli bölgede bir aracın dereye kapılıp Güney’den Kuzey’e geçtiği iddia edildi. KKTC’deki güvenlik birimlerini de harekete geçiren olaydan dolayı, polis ve itfaiye ekipleri gece boyunca Haspolat bölgesinde araştırma yaptı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Haspolat Muhtarı Cemal İnangil, kendisine de böyle bir haberin ulaştığını ancak kesin bir bilgi sahibi olmadığını söyledi. Polis ekiplerinin kendisini arayıp olayla ilgili bilgi almak istediklerini söyleyen Cemal İnangil, olayın nerede gerçekleştiğini bilmediğinden dolayı polis ekiplerine yardımcı olamadığını söyledi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar