Güney Kıbrıs

İki Kıbrıslı Türk’e Uyuşturucudan Hapis Cezası!

Geçtiğimiz Ocak ayında Rum kesiminde gerçekleşen olay yüzünden, 65 yaşındaki Lefkoşa sakini Nidai İzzet’in 8 yıl, 47 yaşındaki Andreas Hristofis’in de 18 ay hapis cezasına çarptırıldığını haber veren Politis gazetesi, 35 yıldır uyuşturucu kullandığını ileri sürdüğü İzzet’in tasarrufunda, başka kişilere tedarik etmek amacıyla 95 gram eroin bulunduğunu kaydetti.

Öte yandan, Larnaka’da toplanan Ağır Ceza Mahkemesi’nin, 52 yaşındaki Levent Eminoğlu isimli Kıbrıslı Türk’ü ise, başka kişilere tedarik etmek amacıyla tasarrufunda 2 buçuk kilo hintkeneviri bulundurmaktan 6 yıl hapis cezasına çarptırdığını yazan gazete, olayın geçtiğimiz Ocak ayında Dromolaksia’da (Mormenekşe) gerçekleştiğini ekledi.

Fileleftheros gazetesi ise haberinde, üç zanlının da suçlarını kabul ettiklerini ve İzzet’in tasarrufundaki uyuşturucuların, KKTC’den tedarik edildiğini iddia etti.

“KIBRISLI TÜRK’TEN AY.NAPA’DA EDEPSİZ SALDIRI”

Alithia gazetesinde yer alan bir haberde ise, 25 yaşındaki bir Kıbrıslı Türk’ün, geçtiğimiz Çarşamba günü sabaha yakın Ay. Napa’daki bir otelde gerçekleşen olayda, 13 yaşında yabancı bir turiste “edepsiz saldırıda” bulunduğu iddiasıyla tutuklandığı haber verildi.

Haberde, bahse konu kişinin, aleyhinde dava okunmasıyla amacıyla, bugün sözde “Mağusa” Kaza Mahkemesi’ne çıkarılacağı belirtildi.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı