Kıbrıs

Havadis “internet”te 1 numara

Her iki site de en yakın rakiplerine 20 binden fazla fark attı.

Nasıl ölçülür?

Amerika merkezli www.alexa.com  ölçüm sitesi tüm dünyada internet yayınlarını takip eden bir ölçüm sitesidir.
Tüm dünyada milyarlarla ifade edilen internet sitelerinin günlük erişimlerini kayıt altına alan alexa.com bu kayıtları kendi sitesinde günlük olarak yayınlıyor. Alexa.com sitelerin erişim sıralaması yapmanın yanında her siteyi hangi ülkeler veya şehirlerden hangi kullanıcıların ziyaret ettiğini de belirtiyor.
Böylece ortaya internet sitelerinin dünya çapındaki rakamları çıkmış oluyor.

Havadis birinci

Alexa.com ölçüm sitesinin raporlarına göre gazeteniz Havadis’in internet sitesi www.havadiskibris.com  Kuzey Kıbrıs’taki sıralamada birinci durumda bulunuyor.
Havadis.com dünyadaki siteler sıralamasında 117 bin 487’nci sırada ye ralıyor. Havadis’i kardeş site haberkibris.com izliyor. Haberkibris.com’un sırası ise 120 bin 639.
Haberkibris’ı 139 bin 469 sırasıyla Kıbrıs gazetesinin internet sitesi izliyor.
En çok izlenen 10 haber sitesi sıralaması şöyle:

Haberkibris ikinci

Havadis’in kardeş kuruluşu www.haberkibris.com Havadis ile birlikte ilk iki sırayı paylaşıyor.
Kurulduğu günden itibaren genç bir ekip tarafından hazırlanan haberkibris.com sadece internette yayın yapan haber sitelerinde hem de gazetelerin haber sitelerinde önde bulunuyor ve dünya çapında 120 bin 639’ncu sırada yer alıyor.
Haberkibris da erişim rakamlarında Kıbrıs Gazetesi’nin internet sitesine fark atıyor.
Sadece internette yayın yapan haber sitelerinde ise haberkibris açık ara önde bulunuyor.
Haberkibris’in en yakın takipçisi kiprispostasi sitesi yaklaşık 31 bin sıra daha aşağıda yer alıyor.

Hedefimiz ilk 100 bin
Konuyla ilgili bilgi veren Havadis Gazetesi Dijital Yayınlar Müdürü ve Yayın Yönetmeni Tahir Gazi, hedeflerinin dünyada ilk 100 binlik dilime girmek olduğunu kaydetti. İlk 100 binlik dilimin yüz milyonlarca internet sitesi içinde çok önemli olduğunu kaydeden Tahir Gazi, Havadis’in dijital yayıncılıkta dikkate değer bir noktaya taşınmak üzere olduğunu belirtti.
Havadis’in dijital yayınlarıyla ilgili de bilgi veren Tahir Gazi şunları söyledi:
“İnternet sitemizi kısa sürede Kıbrıs, Türkiye, İngiltere, Avustralya, Amerika ve Avrupa’dan birçok ülkede okunan site haline getirdik. Yeni yayına başladığımız, geleceğin gazeteciliği olarak görülen kağıt baskı gazetenin bilgisayar ortamında okunmasında olağanüstü bir ilgi gördük. App Store ve benzeri merkezlerden belirli bir ücret karşılığı Havadis’in orijinal baskısını sabah 7’den itibaren indirip okumak mümkündür.
Özellikle Türkiye ve dünyada SMS haberciliği gerilerken 6200 SMS Haber Paketimiz 10 bine yaklaşan abonelerine her gün anında haber gönderiyor. Okuyucuların bu hizmete ilgisi her geçen gün artıyor.”

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı