Kıbrıs

Eski okul binası atıl durumda

HER  AN ÇÖKEBİLİR: Tuzluca’da buluna eski ilkokul binası dökülüyor. Geçmişte ilkokul öğrencilerinin eğitim aldığı bu binanın içi güvercin pislikleri ve hayvan yemleri ile dolup taştı. Bina içerisinde sınıfların kapısı ile pisliklerden açılamaz durumda

Tuzluca’da bulunan eski ilkokul binası kaderine terk edildi. Yıllarca önce ilköğretim öğrencilerinin eğitim aldığı bu okul binasının hali içler acısı. Tavanı her an çökebilecek durumda olan okuldaki sınıfların içerisinde hayvan yemleri ve güvercin pislikleri ile dolu. Ayrıca okul bahçesine de kuru otlardan girilmiyor.

Kapılar bile açılmıyor…
Tuzluca’daki eski ilkokulu da bulunan sınıfların kapısı bile içerisinde bulunan güvercin pislikleri ve hayvan yemleri nedeniyle açılmıyor. Pencerelerden taşan güvercin pislikleri nedeniyle bina içinde haşere ve yılanlar barınıyor.  

Darik: Gerekli müracaatları yaptık
Tuzluca Muhtarı Enes Behiç Darik, köy içerisinde bulunan eski ilkokul binasının köy için bir sosyal aktivite merkezine dönüştürülmesi için gerekli müracaatları yaptıklarını söyledi. Darik, bu binanın tamir edilip köyde sportif aktivite alanı yapılmasını istediklerini kaydetti.

Tuzluca’daki eski ilkokulu da bulunan sınıfların kapısı bile içerisinde bulunan güvercin pislikleri ve hayvan yemleri nedeniyle açılmıyor

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı