İhraç iması - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Şubat 22, 2024
Kıbrıs

İhraç iması

İhraç iması

 

ZAAFİYETE İZİN YOK… Küçük: Partimizin küçük şahsi hesaplarla zafiyete ve güçsüzlüğe uğratılmasına parti yetkili kurullarımız ve partilimiz izin vermeyecek


TÜZÜK HATIRLATMASI… Küçük: Aksi tavır sergileyerek bugünkü süreci körükleyenlere gerekli cevap en erken zamanda tüzük çerçevesinde verilecek

YETKİ PAYLAŞIMI… Küçük: Aynı yolu yürüyenlerin yüküne ortak olmak, görev yetki ve sorumlulukları paylaşmak ortak hedefin mesafesini kısaltır, selametini arttırır

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı, Başbakan İrsen Küçük, dün akşam saatlerinde yaptığı yazılı açıklama ile parti içi muhalefeti uyardı ve disiplin kuruluna sevk imasında bulundu.
Küçük, demokratik kurallar içinde tamamlanan parti içi bir yarış sonrasında zaman kaybetmeden yeni çalışmalarla KKTC’nin önünün açılması ve ilerlemesine katkı koymaları gerektiğine işaret ederek, artık zamanın KKTC için ortaya konan hedeflere ilerleme zamanı olduğunu vurguladı.

Son kez sağduyu daveti…

Küçük, “UBP tabanı adına, aile içi gelişmeleri kullanarak partimizi ve gözümüz gibi sakındığımız Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni hiç hak etmediği bir kaosa sürüklemeye çalışanları son kez sağduyuya davet etmek isterim” dedi.

Son günlerde uzun süren kurultay sürecinin yarattığı yapay cepheleşme ya da taraflılığın istismar edilerek UBP’yi yıpratmak, partilileri birbirine düşürmek, birlik ve beraberliği zafiyete uğratmak adına sistemli kampanyalar sürdürüldüğünü ifade eden Küçük, partisinin demokrasi sınavından başarıyla geçtiğini ve kurultay sonucunda kazananın şahsı değil yeni KKTC projesi olduğunu belirtti.

“Ülkenin en güçlü ve büyük partisi”

“UBP, KKTC’nin gelişmesi, gelecek nesillere büyük ve kalıcı eserler bırakmak üzere çaba sarf eden ülkenin en güçlü ve en büyük siyasi partisidir” diyen Küçük, açıklamasında şunları kaydetti:
“Yasal ve demokratik çerçevede geçtiğimiz aylarda parti içi bir yarış gerçekleştirilmiş ve demokratik kurallar içinde tamamlanmıştır. Bu sürecin tamamlanması sonrasında, zaman kaybetmeden yeni çalışmalarla KKTC’nin önünü açmalı ve ilerlemesine katkı koymalıyız. Artık zaman KKTC için ortaya konan hedeflere ilerleme zamanıdır.”

Sistemli kampanyalar…

“Ancak üzülerek görülmektedir ki, son günlerde uzun süren kurultay sürecinin yarattığı yapay cepheleşme ya da taraflılık istismar edilerek, Ulusal Birlik Partisi’ni yıpratmak, partilileri birbirine düşürmek, varlığımızın ve büyüklüğümüzün temeli birlik ve beraberliğimizi zafiyete uğratmak adına sistemli kampanyalar yaratılarak sürdürülmektedir.

Hala daha halkımıza umut vermeyen, ülkemiz siyasetine hiçbir olumlu katkı sağlamayan muhalefet partileri ile bazı medya organlarının, partimizde yaşananları istismar gayretlerini hayretle izlemekteyiz…”

“UBP’nin bu tür tartışmalarla kaybedecek zamanı kalmadı”

UBP Genel Başkanı ve Başbakan Küçük, UBP’nin bu tür tartışmalarla kaybedecek zamanı kalmadığını ifade ederek, kurultay süreci boyunca yaşanan tartışmaları, demokratik zenginlikleri olarak kabullenmek ve küslük ya da dargınlık gibi UBP’ye yakışmayacak tavırlardan kaçınarak elbirliğiyle devlete ve Kıbrıs Türkü’ne hizmet etmek amacında birleşeceklerini vurguladı.

“Kendi evimizde konuşarak, tartışarak…”

UBP’nin birlik ve bütünlüğünü korumanın, ülkeye ve halka karşı duydukları sorumluluğun gereği olduğuna işaret eden Küçük, “Bu sorumlulukları kendi evimizde konuşarak, tartışarak paylaşmanın, üstlenmenin yollarını Parti tüzüğümüz ve teamüller çerçevesinde mutlaka en kısa sürede bulacağız” dedi.

Küçük, sorumluluğunun bilincinde, parti yetkili kurullarının kendisine devrettiği yetkiler çerçevesinde gerekli adımların atılacağına da dikkati çekti.

Yüke ortak olmak…
Küçük, “Bilinmelidir ki, aynı yolu yürüyenlerin yüküne ortak olmak, görev yetki ve sorumlulukları paylaşmak ortak hedefin mesafesini kısaltır, selametini arttırır” dediği açıklamasında, partilerinin birlik ve beraberlik içinde kendi iç sorunlarını kendi iç bünyesinde çözebilecek güç ve yeteneğe de sahip olduğunu vurguladı.

“Cevap tüzük çerçevesinde verilecektir”

Küçük, şunları kaydetti:

“Bunu başkalarına malzeme sağlayarak siyasi nemalanmalarına çanak tutanlara izin vermeme yönündeki partililerimizin kararlılığını, hiç kimse test etmeye kalkışmamalıdır.

Unutulmamalıdır ki UBP büyük ve güçlü bir partidir. Partimizin böylesi küçük şahsi hesaplarla zafiyete, güçsüzlüğe uğratılmasına gerek parti yetkili kurullarımız, gerekse partilimiz izin vermeyecek; aksi tavır sergileyerek bugünkü süreci körükleyenlere gerekli cevap en erken zamanda tüzük çerçevesinde verilecektir.

Ulusal Birlik Partisi tabanı adına, aile içi gelişmeleri kullanarak partimizi ve gözümüz gibi sakındığımız Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni hiç hak etmediği bir kaosa sürüklemeye çalışanları son kez sağduyuya davet etmek isterim.”

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar