Spor

İbo, G. Saray’a “Evet” dedi


GALATASARAY İLE EL SIKIŞTI:

Galatasaray’ın yaptığı teklife evet diyen İbrahim Yavuz, Avrupa Şampiyonası sonrasında sarı-kırmızılılara imza atacak. KKTCELL’in yıldızı İbrahim, 28 Ağustos – 7 Eylül tarihlerinde İngiltere’de yapılacak olan Avrupa Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası’nda Türkiye Milli Takımı’nda da yer alacak

Tonguç KOTAK
Engelli basketbolumuzun yıldızı İbrahim Yavuz, dünyanın en iyi takımları arasında gösterilen Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol takımına transfer oluyor.
Kuzey Kıbrıs Turkcell’in Türkiye Milli Takım oyuncusu İbrahim Yavuz, Galatasaray ile prensipte anlaştı.
Geçtiğimiz sezon da Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş ve Karabük’ün teklifleri ile karşılaşan İbrahim iki takımı da reddederek Kuzey Kıbrıs Turkcell ile yeniden anlaşmıştı.

G. Saray’a evet dedi
29 yaşındaki 4 puanlık oyuncumuz İbrahim Yavuz’un, Kuzey Kıbrıs Turkcell ile arasındaki sözleşme mayıs ayında sona ermişti. Sözleşmesinin sona ermesi ile serbest transfer hakkı doğan başarılı sporcu için Galatasaray transfer teklifinde bulundu.
Son yıllarda gösterdiği başarılı performans ile dikkatleri üzerine çeken İbrahim Yavuz için Galatasaray her türlü olanağı zorlamada kararlı. Kuzey Kıbrıs Turkcell’den 2 bin TL maaş alan İbrahim için Galatasaray bir yıllık sözleşme karşılığında aylık 7-8 bin TL maaşı gözden çıkardı. Sarı kırmızılılar ayrıca İbrahim’e, İstanbul’da kalacağı bir ev ve iş imkanı da sağlayacak.
İbrahim Yavuz, Avrupa Şampiyonası sonrası Galatasaray ile sözleşme imzalayacak.

Milli takımla, Avrupa Şampiyonası’na
Kuzey Kıbrıs Turkcell’le başarılı bir sezon geçiren İbrahim Yavuz, Türkiye A Milli Takımı ile Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek.
28 Ağustos – 7 Eylül tarihleri arasında İngiltere’de düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası’nda B Grubu’nda Türkiye Milli Takımı’nda yer alacak olan İbrahim bu grupta İsrail, İsveç, İsviçre, Hollanda ve İtalya ile mücadele verecek.Başa dön tuşu