Spor

Hentbolcular plaja indi


Sezonun ilk plaj hentbolu turnuvası Yeniboğaziçi’nde görkemli bir şekilde başladı. Toplam 3 bin TL para ödüllü turnuvada finaller bugün oynanacak ve akşam saatlerinde turnuva sona erecek

Yeniboğaziçi Belediyesi ve Hentbol Federasyonu işbirliğinde düzenlenen sezonun ilk plaj hentbolu turnuvası coşkulu başladı.

Büyükler ve Yıldızlar olmak üzere 2 kategoride gerçekleşen turnuvada maçlar Yeniboğaziçi Belediye Plajı’nda oynanıyor.

Büyük Erkeklerde 8, Kadınlarda 4, Yıldız Erkeklerde 3 ve Yıldız Kızlarda 8 takımın mücadele ettiği ilk günde, 5 takımın altındaki Kadın ve Yıldız Erkek kategorilerinde maçlar lig usulü, 5 takım üzeri katılımla oluşan; Büyük Erkek ve Yıldız Kız kategorilerinde ise maçlar çift maç eleme usulüne göre oynandı.

10.Yeniboğaziçi Pulya Festivali kapsamında gerçekleşen plaj hentbolu turnuvasında bugün finaller oynanacak. KKTC Hentbol Federasyonu Başkanı Bahadır Ayhan ve yönetiminin düzenlediği ilk plaj turnuvasında bugün toplam 3 bin Türk Lirası para ödülü dağıtılacak.

Bugün oynanacak maçların ardından finale kalan takım arasından yıldız kız şampiyonuna 500 TL, yıldız erkek şampiyonuna 500 TL olmak üzere toplam 1000 TL para ödülü verilecek.

Büyükler kategorisinde ise kadınlar şampiyonuna 1000 TL, büyük erkekler şampiyonuna 1000 TL para ödülü dağıtılacak.

Sezonun ilk plaj hentbolu turnuvasında maçlar bugün saat 10.00’da başlayacak ve son final maçının yaklaşık olarak saat 18.00’da başlatılması 18.30’da ise ödül törenini gerçekleşmesi planlanıyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı