Kıbrıs

Hem eğlendiler hem de öğrendiler


1 Haziran Dünya Çocuk gününde minik çocuklar kurabiye ve cup kek yaparak eğlendi

Gürsel KARAGÖZLÜ

1 Haziran Dünya çocuk günü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Güzelyurt’ta kurabiye ve pasta yapımına bir hobi olarak başlayan ve zamanla kendini geliştiren genç girişimci Çilem Dağıstanlı, dünya çocuk gününe özel bir etkinliğe imza attı.

‘Hünerli Küçük Eller İş Başında’ sloganıyla Güzelyurt’ta Şehit Turgut Ortaokulunda  düzenlenen etkinlikte, Kemal Newman, Türkay Kansoy, Alya Yücelten, Ayaz Yücelten, Talya Şahiner, Selden Bingöl, Irmak Sekmen, Ergün Can ve Almira Selden isimli çocuklar kurabiye yapımı ve süslemesiyle ilgili olarak bilgilendirildi. Çocuklar, birlikte hamur yoğurarak kurabiye yaptı, şeker hamurlarıyla zevklerine göre süslemeler uyguladı. Magic Touch Group sponsorluğunda düzenlenen etkinlikte çocuklar yaptıkları kurabiyeleri pişirime ve yeme imkanı da buldu. Çocukların çok eğlendiği etkinlikte ayrıca günün anısına resimler çekildi ve pasta kesildi.

Çocuklar kurabiye yapımından çok zevk aldıklarını ve bunu evde aileleri ile birlikte de deneyeceklerini söylediler.

Etkinliği organize eden Şeker Lokum Pastacılık Direktörü Çilem Dağıstanlı da bu işe hobi olarak başladığını anlatarak, bir gün içerisinde bu işe girmeye karar verdiğini ve aldığı eğitimlerle kendini geliştirdiğini kaydetti. Sosyal sorumluluk projelerine büyük önem verdiğini vurgulayan Dağıstanlı, çocukları sevindirmek, eğlendirmek ve onların el becerilerini ortaya çıkarmak için böyle bir etkinlik organize ettiğini ifade etti. Dağıstanlı, tüm çocukların gününü kutlayarak, çocukların hep sağlıklı, mutlu olduğu günler diledi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı