BasketbolSpor

  Hedefimiz ligde kalmak  
“HEDEFİMİZ LİGDE BAŞARILI OLMAK”: Gözeneli: Bu yıl hedefimiz ligde kalmak. Genç, istekli, arzulu ve en önemlisi başarıya aç oyuncularla yola çıkıyoruz. Ligde çıkış arayan oyuncularla ligde yer alacağız. Bu takımı bir bütün yaparsak çok takımın canını yakabileceğiz. Ben buna inanıyorum
 “KİMYASI UYAN BİR TAKIM”: Transferde takıma katkı sağlayacak isimleri aldıklarını belirten Gözeneli: Yabancı olarak Courtney Williams, Rashell Hollivay, geçen yıldan Marija Gajic ve aramıza katılacak bir yabancı ile yola çıkacağız. Aldığımız Türk oyuncular da ligin bilinen isimleri. Bu takımın kimyası tutarsa işler iyi gidecektir

 

“HEDEFİMİZ KKTC’DEN DE OYUNCU ÇIKARMAK”: KKTC’li oyuncuları yetiştirip takıma kazandırmak istediğini belirten Gözeneli: Benim altyapı projem var. Bayramdan sonra KKTC’de toplantı yapıp altyapı kuracağız. Burada oyuncu yetiştirip Türkiye Ligi’nde oynatmalıyız. Bu şekilde KKTC’deki kız basketbolcuları motive edebiliriz

 

Tonguç KOTAK

 

Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde yer alacak olan Girne Üniversitesi’nin antrenörü İlker Gözeneli, Havadis’in sorularını yanıtladı.

Bu sezon genç bir ekiple yola çıkmaya hazırlanan Girne Üniversitesi’nin hedefleri konusunda İlker Gözeneli çarpıcı açıklamalar yaptı.

“Hedefimiz ligde başarılı olmak”

Girne Üniversitesi Antrenörü İlker Gözeneli, takımın transferlerinin takımın hedefleri doğrultusunda yapıldığını belirterek şöyle konuştu:

“Bu yıl hedefimiz ligde kalmak. Genç, istekli, arzulu ve en önemlisi başarıya aç oyuncularla yola çıkıyoruz. Ligde çıkış arayan oyuncularla ligde yer alacağız. Bu takımı bir bütün yaparsak çok takımın canını yakabileceğiz. Ben buna inanıyorum. Ligde çok koşup hatalarımızı asgaride tutarak maçları oynayacağız. Zamana ihtiyacımız var. Bunun için de çok çalışacağız.

“Transferlerimiz birbirlerini tamamlayan isimler”

Transferde takıma katkı sağlayacak isimleri aldıklarını belirten Gözeneli, “Yabancı olarak WNBA’den çaylak ama gelecek vadeden Courtney Williams ile Rashell Hollivay’i aldık. Bu iki oyuncu da yetenekli ve başarıya aç isimler. Geçen sezon transfer ettiğimiz Bosnalı Marija Gajic elimizde var. O da genç ve çok yetenekli bir isim. Bir yabancı daha alacağız. Geçtiğimiz sezon BGD’de oynayan İsveçli oyuncu Farhiya Abdi ile anlaşmıştık ama İstanbul Atatürk Havaalanı’ndaki patlama nedeniyle kendisi bize gelmekten vazgeçerek İsrail’e gitti. 1992 doğumlu ve 1.88 cm boyundaki oyuncu tam bize göre idi ama olmadı. Başka bir isim bakıyoruz. Aldığımız Türk oyuncular da ligin bilinen isimleri. Bu takımın kimyası tutarsa işler iyi gidecektir” açıklamasını yaptı.

“4 turnuvaya katılacağız”

“Lig öncesinde Adana ASKİ, AGÜ, İstanbul’da bir turnuva ve bizim düzenleyeceğimiz Girne Cup’a katılacağız” diyerek konuşmasını sürdüren Gözeneli, “Çok hazırlık maçı yaparak lige gireceğiz. Kamp KKTC’de olacak. Takımda KKTC’den de oyuncular olacak. Şu anda Huriye Cambazoğlu tamam gibi duruyor. Leventspor’dan Ayşe’yi de takımda görmek isterim. Geçen yıl ki oyuncumuz Begüm kadroda olacak” ifadelerini kullandı.

 

“Hedefimiz KKTC’den de oyuncu çıkarmak”

KKTC’li oyuncuları yetiştirip takıma kazandırmak istediğini belirten İlker Gözeneli, “Benim altyapı projem var. Bayram tatilinden sonra KKTC’de toplantı yapıp altyapı kuracağız. Burada oyuncu yetiştirip Türkiye Ligi’nde oynatmalıyız. Bu şekilde KKTC’deki kız basketbolcuları motive edebiliriz. Kendi oyuncularımızı 3-4 yıl içinde yetiştirmek için altyapımızı kurmamız lazım” dedi.

 

“Sezonu 15 Ağustos’ta açacağız”

İlker Gözeneli, “8 Ağustos’tan itibaren oyuncular sağlık taramasından geçecek. 15 Ağustos’tan itibaren çift idmanla sezona başlayacağız. Yabancılardan Marija Gajic sezon başında bizimle olacak.  ABD’lilerde Ekim başında aramıza katılacak. Diğer alacağımız Avrupalı oyuncu da Eylül ayında bizimle olacak” diye konuştu.

Başa dön tuşu