Sanat

“Hayati’nin Evreni” Sergisi Art Rooms Galeri’de açılıyorHayati Evren’in, “HAYATİ’NİN EVRENİ” adlı ilk kişisel sergisi 17 Şubat Perşembe akşamı 18.30’da düzenlenen açılış kokteyli ile Girne’deki Art Rooms Galeri’de, Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi (ARUCAD) iş birliği ile sanatseverlerle buluşuyor.
 1991 Mağusa doğumlu olan genç sanatçı Hayati Evren, Görsel İletişim ve Tasarımı Bölümü mezunudur. Sanat tarihi içinde önemli ve popüler olan eserleri dijital manipülasyon yöntemlerini kullanarak günümüz gündelik yaşamından karelerle, ‘anakronistik’ bir yaklaşımla birleştiren sanatçının çalışmaları bolca mizah içermektedir.

 

Üniversiteden sonra çalıştığı reklam ajanslarında, özgürlüğü ve özgünlüğünün kısıtlandığı düşünerek, çalışma hayatına serbest olarak devam etmeye karar verdi. 2017 yılında Hayati’nin Evreni (@hayatininevreni) isimli internet sayfasını kurup, popüler kültüre ait 1000’den fazla görseli mizahla harmanladı. Takipçi kitlesi arttıkça dünya çapında bilinirliğe kavuştu, uluslararası birçok dergi, gazete, internet sitesi ve teze konu/k oldu.

 

ARUCAD işbirliği ile gerçekleşen ‘HAYATİ’NİN EVRENİ’ adlı sergi, Girne’deki Art Rooms Galeri’de 17 Mart Perşembe gününe kadar Pazar hariç her gün 13.30-20.30 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

 

Başa dön tuşu