Spor

Havuza, okçuluk kamburu


 

OKÇULUK TESİSLERİNE ELEKTRİK HAVUZDAN:
Spor Dairesi tarafından Okçuluk Federasyonu’na tahsis edilen arazinin tüm aydınlatma ve çimlendirme enerji ihtiyacı Atatürk Yüzme Havuzu’ndan alınırken, bu durum havuzun elektrik giderlerini %30 artırdı. Okçuluğun çimlendirdiği alanın kuruması ile elektriğe verilen paraların havaya gitmesi havuza katkı veren kulüp ve üyelerin tepkisine neden oldu

Atatürk Yüzme Havuzu’nun yaşadığı enerji sıkıntısı kendine yetmezmiş gibi bir de Okçuluk Federasyonu’nun yükünü çekmeye başladı.
Açıldığı günden itibaren önce mazot, ardından elektrik sıkıntısı ile gündeme gelen Atatürk Yüzme Havuzu 2013 yılında biriken elektrik borcu nedeniyle günlerce kapalı kalmıştı.
Üye ve kulüplerden topladığı gelirle oluşan döner sermayeden giderlerini karşılamaya çalışan Atatürk Yüzme Havuzu, Spor Dairesi talimatıyla Okçuluk Federasyonu’nun tesislerine de elektrik veriyor.
Okçuluk Federasyonu tesislerine yapılan enerji aktarımı ile havuzun elektrik giderleri 30’un üzerinde artışa neden oldu.
Paralar havaya gitti 
Faaliyetlerini yapabilecek tesisi olmaması nedeniyle Spor Dairesi yaklaşık dört ay önce Okçuluk Federasyonu’na Atatürk Yüzme Havuzu ile Tenis Federasyonu Kortları arasındaki alanı tahsis etti.
Daha önce Yüzme Havuzu’na enerji sağlayacak ve maliyetleri düşürecek panellerin konulması planlanan araziyi devralan Okçuluk Federasyonu, bu alanı telleyip çimlendirilme çalışmaları yaparken tüm elektrik ihtiyacını Atatürk Yüzme Havuzu’ndan aldı.
Çim alanın daha kullanıma açılmadan kuruması gibi, havuzun döner sermayesinden alınan elektriğin boşa gitmesi de tepkilere neden oldu.


Başa dön tuşu