Spor

Hasan Kanlı ameliyat oldu


SEZON SONUNA YETİŞEBİLİR:

Gönyeli’nin kendi özünden yetişen ve genç yaşta “A” takımda forma giyen forvet oyuncusu Hasan Kanlı sezon başında yaşadığı talihsiz sakatlık nedeniyle ilk devrede forma giyemedi. Yardımcı antrenör Okan Atav nezaretinde cuma günü İstanbul’da doktor Bülent Aksoy tarafından çapraz bağ ve menüsküs ameliyatı olan Hasan Kanlı’nın sezonun son haftalarına ancak yetişebileceği öğrenildiAhmet ÖZSOY

Ülkemizin son yıllarda yıldızı parlayan futbolcularından Gönyelili Hasan Kanlı dün dizinden ameliyat oldu. Gönyeli’nin forvet oyuncusu olan ve son iki sezondur kırmızı-beyazlıların “A” takımında forma giyen 19 yaşındaki oyuncu, sezon öncesi Küçük Kaymaklı ile oynanan hazırlık maçında talihsiz bir sakatlık yaşamıştı.
Lefkoşa’daki Okullar Sahası’nda Küçük Kaymaklı ile yapılan hazırlık karşılaşmasının henüz başında girdiği bir ikili mücadelede yerde kalan Hasan Kanlı daha sonra maça devam edememişti. Yapılan tedaviler sonucunda sezonun ilk lig maçına yetişen ve takımı ile birlikte sahaya çıkarak formasını giyen Hasan, aynı sakatlığı yeniden nüksettiği için bir daha forma giyemedi.
Sezonun ilk devresinde formasından uzak kalan genç forvet, yardımcı antrenör Okan Atav nezaretinde önceki gün İstanbul’a gitti ve Prof. Dr. Bülent Aksoy tarafından ameliyat edildi. Sağ diz çapraz bağ ve menüsküs ameliyatı olan Hasan Kanlı için doktor Aksoy olumlu rapor verdi.
Henüz 19 yaşında olmasına rağmen futbolun yanı sıra atletizm ve basketbol sporu da yapmış olan Hasan Kanlı’nın kas yapısının sağlam olduğunu belirten Prof. Dr. Bülent Aksoy, Hasan’ın tahmin edilenden daha erken bir zamanda toparlanarak sahalara dönebileceğini belirtti.
Hasan Kanlı 10 günlük istirahatın ardından salon ve havuzda çalışma yapacak. 1 ay sonra ise düz koşulara başlayabilecek. Forvet oyuncusunun ikinci devrenin son haftalarında takımı ile çalışmalara başlayabileceği ve forma giyebileceği belirtildi.Başa dön tuşu