KıbrısSpor

Havuz yenilendiKoronavirüs nedeniyle yaklaşık 50 gündür kapalı olan Atatürk Kapalı Yüzme Havuzu suyu ve iç cephesi temizlenerek güzel bir bakıma tabii oldu


Ahmet ÖZSOY

Spor Dairesine ait Atatürk Spor Kompleksi içerisindeki Kapalı Yüzme Havuzu resmen yenilendi. Koronavirüs nedeniyle yaklaşık 50 gündür kapalı olan Atatürk Kapalı Yüzme Havuzu, Spor Dairesi Dışilişkiler Amiri Sertaç Bozatlı’nın kontrolünde, havuz sorumlusu Derviş Sönmez ve havuz çalışanlarının emekleri ile kökten temizlendi.

Havuzun temizlik ve su bakımı günlük olarak düzenli şekilde yapıldı. Rutin yapılan işlerden olan, havuz suyunun günlük devrinin yapılması, havuz suyunun sıcaklık dengelerinin korunması ve dolayısı ile ısıtma sistemlerinin günlük sabit ısı için çalıştırılması hiç kesintiye uğramadı.

Havuz suyunda bakteri ürememesi için bakım programı (zararlı asitlerin suda birikimini önlemek, klor ve PH dengeleri gibi), mekanik kontrollerinin ve balans tanklarının günlük kontrolü uygulandı.

Koronavirüs nedeniyle kapalı kapan havuzun suyu da bu aradan faydalanarak uzun zaman sonra dinlendirildi ve havuz yaza ve yeni sezona hazır hale getirilmiş oldu.

Bozatlı: Kendi imkanlarımızla yaptık

Spor Dairesi Dışilişkiler Amiri Sertaç Bozatlı havuzla ilgili yaptığı açıklamada “tesis içerisindeki küçük tamirat ve boya işleri kendi imkanlarımız ile yapılmaktadır.

İnsan sağlığı açısından son derece önemli olan, toplu kullanım alanları bu yaşanan olaylardan sonra, bakımlarının önemi açısından daha da titiz olunması ve dikkatli bakım yapılması durumuna gelmiştir.

Havuz binası içerisindeki idari bölümler, soyunma odaları, duşlar, giriş bölümü ve tribün bölümü boyatılarak temizlenmiştir ve yenilenmişti.

Havuz suyuna da yavaş yavaş yeni su ile takviye yapılıyor. Su ısıtma sisteminin yaz girişi bakım ve onarımı yapılacak ayrıca tesisin dış cephesi ve çatısına da bakım yapılacak.

Ve tüm bunları havuzun kendi imkanları ile yaptık” dedi.

Başa dön tuşu