Spor

Havadis Ve Karademir Gururlu

Ülkemiz spor yazarlarından ve gazetemiz spor muhabiri Okan Karademir, basketbolda Avrupa’nın en çok takip edilen haber sitesi www.eurobasket.com’un Kuzey Kıbrıs Basketbol Ligi temsilcisi oldu

İLK HABERİ YAYINLANDI: Okan Karademir’in www.eurobasket.com sitesi tarafından Kuzey Kıbrıs Ligi temsilciliğine getirildikten sonraki ilk haberi de geçtiğimiz gün site tarafından yayınlandı

RUMLAR BU KEZ BAŞARAMADI: Büyük ses getiren bu olay karşısında Rum kesimi tüm tepkilerini ortaya koyarak bu durumu ortadan kaldırmaya çalışsa da, www.eurobasket.com yetkilileri “sporun içine siyaset karıştırmayacağız” diye yanıt verdi

Ülkemiz spor yazarlarından ve gazetemiz spor muhabiri Okan Karademir, basketbolda Avrupa’nın en önde gelen haber sitesi www.eurobasket.com’un Kuzey Kıbrıs Basketbol Ligi temsilcisi oldu.
Avrupa basketbolunun en çok takip edilen sitesi eurobasket’te “Kıbrıs” adı altında bugüne kadar sadece Rum kesimi ligleri yer alırken, bundan böyle “Kıbrıs” sayfasında Kuzey Ligi olarak KKTC Basketbol Ligi de yer alacak.
Son yıllarda ülkemize gelen yabancı basketbolcuların sayısı arttıkça ve bu oyuncularla sıkı bir iletişim içinde olan Yenicami Antrenörü Ahmet Gürel Alp ile aynı zamanda Yenicami basketbolcusu ve antrenörü de olan Okan Karademir büyük bir işe imza atarak KKTC basketbolunun sesini Avrupa’ya duyurmaya başladı.

Rumlar engelleyemedi
Tüm çabalar sonucunda Okan Karademir www.eurobasket.com sitesi tarafından Kuzey Kıbrıs Ligi temsilciliğine getirilerek, geçtiğimiz gün yapmış olduğu ilk haberi de site tarafından yayınlandı.
Büyük ses getiren bu olay karşısında Rum kesimi tüm tepkilerini ortaya koyarak bu durumu ortadan kaldırmaya çalışsa da, www.eurobasket.com yetkilileri “sporun içine siyaset karıştırmayacağız” diye yanıt verdi.

KTSYD tarihinde ilk
Bu sayede Okan Karademir özellikle spor ambargoları altında yaşayan ülkemizde Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği tarihinde bir ilke imza atarak, Türkiye bağlantısı olmayan uluslararası bir basın kuruluşunda ilk spor yazarlığı yapan kişi oldu.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı