Havada bulut, karada Cihangir - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Nisan 22, 2024
Köşe Yazarları

Havada bulut, karada Cihangir

Cihangir’in Süper Lig’deki durumu dünkü hava durumu gibiydi. Gazeteden çıkarken mont, yağmurluk vesaire aldık yanımıza. Yolda giderken yağmura yakalandık. Demirhan’a geldiğimizde güneş bize merhaba dedi. Cihangir’e ulaştığımızda hava güllük güneşlik. Devre sonuna doğru derken hava tekrar bozdu ikinci devre yağmur çiselemeye başladı.
İşte Cihangir’in durumu da aynen bu şekildedir. Fırat Canova 4 seneye yakın takımın başındayken “iyi güzel de ne başarı elde edildi” diyenler dün maç 1-0 iken gidip geliyordu. Berabere biterse son hafta ligde kalmak için ne gerekir hesapları yapıyorlardı. Birilerinin değeri anlaşılması için gitmesi gerek çünkü bizim memlekette.
Sezonun ikinci devresine çok kötü performansla başlayan Cihangir’de son haftalarda da istikrar yakalanamadı. Bir türlü seri galibiyet elde edemeyen takım kümede kalma yarışı veriyor. Oysa bu takım Kaymaklı, Çetinkaya ve Yenicami gibi takımlardan puan veya puanlar almayı başarıyor ancak bir türlü istikrar grafiği yakalanamıyor.
Takımda Canova dönemi ile başlayan kadro revizyonu Mehmet Ali Özgürgün ile biraz da sistem değişikliği ile devam ediyor. Mustafa Bakır ikinci baharını yaşıyor. Süratli oyuncu Osman da sağ kanatta başladı. Kaan sağ beke çekildi. Ve bence iyi bir de yapı ortaya çıktı. Osman yorulana kadar iyi koştu. Yerine giren Hasan da oyuna hareket getirdi bir de gol attı. Sezer ve Kaute çok iyi çalışıyor. Hamallık görevi yapıyorlar. Son 20 dakika oyuna giren William bile iki kez kaleci ile karşı karşıya gol pozisyonu yakaladı. Kısaca Cihangir dün ne istediğini bilen bir görüntü ortaya koydu. Serdarlı’yı tehlike bölgesine sokmadılar ve yakaladıkları topları iyi kullandılar. İkili mücadeleleri de kazandılar.
Ancak Cihangir gelecek hafta bu performansından çok uzak bir görüntü çizebilir. Havadaki bulut gibiler yani. Serdarlı ise dün topla daha fazla oynasa da gol pozisyonuna giremedi. Rakip yarı sahada daha çok bulunmalarına rağmen, topla daha fazla oynamalarına rağmen Cihangir kalesinde 90+1.dakikada Kabore’nin şutu dışında tek tehlikeli pozisyonları yoktu. Ufuk Fırat topla oynayacak alan bulamadı. Kanatlardan etkili toplar gelmedi, Kabore ileride çok yalnız kaldı. Böyle de olunca Kaçınılmaz yenilgi geldi ve son haftaya çok kritik bir konumda girildi. Serdarlı bence play-out’taki mücadelelere iyi konsantrasyon sağlayabilirse çok rahat ligde kalabilir.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar