Gönyeli Belediyesi Haşerelerle Mücadeleye Hazır - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Nisan 14, 2024
Kıbrıs

Gönyeli Belediyesi Haşerelerle Mücadeleye Hazır

Gönyeli Belediyesi Haşerelerle Mücadeleye Hazır

Gönyeli Belediyesi, halk sağlığını tehdit eden pire, sivrisinek, kemirgen, karasinek ve benzeri haşerelerle mücadele için, bu yıl, Orkin Haşere Kontrol ile hizmet sözleşmesi imzaladı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Amerika Birleşik Devletleri’nin “en büyük haşere mücadele şirketinin” KKTC şubesi tarafından gerçekleştirilecek olan mücadelede, Avrupa Birliği’nin Biyosidal Ürünler Direktifi’ne (BPD 98/8/EC)  uygun olan Bayer Çevre Bilimleri’nin yüksek kaliteli ürünleri kullanılacak.


Gönyeli Belediyesi, halkın sağlığını ve huzurunu bozan sivrisinek ve karasinek mücadelesinde, üreme yerlerinin haritalarının çıkartılarak buralarda mücadeleye ağırlık verileceğini bildirdi. İnsanların kendi elleri ile haşere üremesine ve yuvalanmasına fırsat vermemesi için halkı bilinçlendirici broşür hazırlayan Gönyeli Belediyesi bu broşürleri ücretsiz olarak dağıtacak.

Gönyeli Belediyesi ve Orkin Haşere Kontrol firması arasında imzalanan sözleşme sonrasında tüm evlerin hazırlanacak program dahilinde tek tek gezilerek kuyularda ve mutfaklarda hamamböceği ilaçlamasının başlayacağını belirten yetkililer, hamamböceğinin dışındaki kemirgen ve kene gibi sorunlar için halktan belediyeyi  (Alo 186’yı) arayıp haşere sorunlarını bildirip randevu almalarını istedi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar