Lapta, bir çuval inciri berbat etti - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Mart 2, 2024
Köşe Yazarları

Lapta, bir çuval inciri berbat etti

Lapta, 24. haftaya 1 puanla sonuncu sırada giren ve bu nedenle de küme düşmesi kesinleşmiş olan Göçmenköy’e kendi saha ve seyircisi önünde beklenmedik bir şekilde mağlup oldu. Diğer bir deyişle, dar kadrosu nedeniyle tüm rakiplerine üçer puan dağıtan Göçmenköy, Süper Lig’e beyaz mendil sallayarak, prestij mücadelesi yaptığı bir dönemde, durdu durdu Lapta’yı vurdu. Bu suretle Lapta, tüm hesaplarını üç puan üzerine yaptığı bir haftada “sıfır” çekti ve kaderini önümüzdeki hafta deplasmanda oynayacakları Mağusa Türk Gücü karşılaşmasına bağladı.
Göçmenköy aslında elde ettiği bu skor ile Lapta’yı “ateşin içine” attığı gibi, takımların kılı kırk yararak play-out derdine düştüğü bir dönemde, tüm hesapları alt-üst etti. Ayrıca, “felaket telalığı”!! yapanların, yaptıkları şeref ve haysiyet mücadelesi ile “ağızlarının payını verdi”.  Aslında, ikinci devrenin takımı konumunda olan Lapta’nın hesapları, 23.haftada evinde berabere kaldığı Hamitköy maçı ile bozulmaya başladı. Doğan Türk Birliği mağlubiyeti üzerine tuz biber ekti ve üç puan alıp, hiç olmaz ise play-out’un “tepesinde” avantajlı bir konumda mücadele etmenin hesaplarını yaptığı Göçmenköy maçında aldığı beklenmeyen mağlubiyeti ile de iyice “şaştı”. Göçmenköy, karşılaşmaya tempolu başladı. Lapta, “çantada keklik” gördüğü rakibini “ciddiye” almaya fırsat bulamadan ilk 8 dakika içerisinde kalesinde iki gol gördü. Belki de kendilerinin de beklemediği bu goller Göçmenköy futbolcularının adrenalini yükseltti. Ve yükselen mücadele gücü ile de tekmeye kafalarını sokarcasına ve bu arada “şova” kaçarcasına, elde ettikleri gol avantajını korumaya çalıştılar.
Lapta ise yedikleri gollerden sonra “panikledi”. Rakibinin kalabalık tuttuğu orta alanı, organize ve kanatlardan yapılacak ataklarla açma yerine, doldur-boşalt ile bozmaya çalıştı ve “karambol” pozisyonların içerisinde, biraz şanssızlık ve biraz da beceriksizlik ve en doğrusu da “berbat” bir futbol ile boğulup kaldı.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar