Hastane vatandaşı üzdü - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Aralık 7, 2023
KıbrısManşet

Hastane vatandaşı üzdü

 

 


Duygu ALAN

[dropcap style=”circle” bgcolor=”#0065ad”]L[/dropcap]efkoşa Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Acil Servisi’nin daha iyi hizmet verebilmesi amacı ile hastanenin fiziki yapısında bazı değişiklikler yapılarak servise ambulansla gelen hastalar ve yaralılar için ayrı giriş kapısı yapıldı. Acil sağlık sorunları için hastaneye başvuran vatandaşlar ve çocuklar için müşahede odaları ayrıldı.

Vatandaşların sağlıklı bir ortamda hizmet alabilmesi için atılan adımlar, vatandaşı memnun ederken tadilatta olmasına rağmen acil servisteki “Çocuk Gözlem” odasına hasta kabul edilmesi tepki topladı.

Hasta yakını anlattı

Bir vatandaş, “yüksek ateş ve isal” şikayeti ile çocuğunu yatırdığı çocuk gözlem odasının ve gözlem odasının bulunduğu koridorun durumunu fotoğraflayarak Havadis’e ulaştırdı.

Hasta yakını, acil serviste o tarihte hiç yoğunluk olmamasına rağmen ve tüm yatakların boş olmasına rağmen çocuğunun çocuk gözlem bölümüne yatırıldığını, söz konusu bölümün durumunun ise içler acısı bir vaziyette olduğunu kaydetti.

Hasta yakını, fotoğraflarını da çektiği çocuk gözlem bölümünün durumunu aktardı: “Çocuk gözlem odasının bulunduğu koridorun tavanı düştü düşecek bir durumda. Çocuk gözlem bölümü ise hijyenden çok uzak. Hasta odasında tıbbi atıklar yerlerde, çöp kutuları dolu, kullanılması için bırakılan battaniye kirli ve özensiz, kullanılmayan araç gereçler oda içerisinde, serum askısı ve diğer metal araçlar paslı, oda içerisindeki lavabo mide bulandırıcı, sıvı sabun, kağıt havlu zaten yok.”

foto 5

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar