KıbrısManşet

Hasar gören yollar halen kapalı


Su taşkınları nedeni ile trafiğe kapatılan yolların bazıları dün trafik akışına yeniden açıldı

Eniz ORAKCIOĞLU

yeşilırmak

Ülkemizde bir süredir devam eden yağışlar Çarşamba günü birçok bölgede barajların taşarak derelerin akmasına sebep oldu. Derelerden akan şiddetli su ise bazı bölgelerde yolların su altında kalarak kapanmasına neden oldu. Yaşanan olumsuzlukların bazıları dünde devam etti.

Polis tarafından Bostancı’dan Taşpınar köyüne giden yol halen trafik akışına kapalı olduğu bildirilirken,

Taşpınar köyüne ulaşımın Doğancı’ dan Taşpınar’ a giden yol üzerinden sağlandığı aktarıldı.  Taşpınar köy girişindeki köprünün yağışlardan hasar görmesi dolayısıyla trafiğe kapatılan Bostancı-Taşpınar yolu, çalışmalar devam etmesinden dolayı henüz açılmadı. Lefke Kaymakamı Sadi Güneş’in verdiği bilgiye göre, Karayolları Dairesi çalışma yaptığından, Bostancı – Taşpınar yolu kapalı kalacak.

 

Yeşilköy yolu da trafik akışına kapalı

Öte yandan Yeşilköy petrol istasyonu önündeki yol da halen trafiğe kapalı.  Yağış ve taşkınlardan etkilenen Güzelyurt – Akdeniz eski yolu da trafik akışına açılmadı.

 

Güzelyurt’ta kapalı yollar kalmadı

Barajın taşması ile sular altında kalan Güzelyurt – Lefkoşa Anayolunun, Güzelyurt Manisa Bulvarı kavşağı ile Mevlevi-Şahinler çemberi arasında kalan kısım öğlene kadar kapalı kalırken, öğleden sonra trafik akışına açıldı.

Güzelyurt’ta Çarşamba günü trafiğe kapatılan Manisa Bulvarı ise sabah saatlerinde trafiğe açılarak, yolun sadece çember bölümü tek şerit olarak trafik akışı sağlanmaktaydı. İlerleyen saatlerde Manisa Bulvarı üzerinde bulunan çemberdeki sıkıntı da giderilerek trafik akışına tamamen açıldığı belirtildi.

 

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı