Harmancı: Türkiye aydınları ve muhalefeti bu duruma karşı bilgilendirilmeli - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Eylül 25, 2023
KıbrısManşet

Harmancı: Türkiye aydınları ve muhalefeti bu duruma karşı bilgilendirilmeli

mehmet harmancı

LTB Başkanı Mehmet Harmancı AKP tarafından bilinçli bir şekilde rejim krizi tırmandırıldığını söyledi.

LTB Başkanı Mehmet Harmancı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Fragmanı oynatılan başkanlık rejimini yalvararak istetecekler bize, şu an bağırılan yerel yönetimler reformunu da ha keza “lütfen yapın” denilecek duruma getirilecek.” dedi.

Açıklama şöyle:


AKP tarafından bilinçli bir şekilde rejim krizi tırmandırılıyor, bir kere iplerini kaptıranlar da o ipe her asıldıklarında o ip kendilerini daha da içeriye çekiyor, Türkiye aydınları ve muhalefeti Kıbrıs sorununda ne düşünürlerse düşünsünler bu duruma karşı bilgilendirilmeli ve burada yaşanan rezillikler ve baskı politikalarının ayyuka çıkarılması sağlanmalıdır.

Türkiye Cumhuriyeti bizim için bir çok açıdan özel bir ülke (bunun nedenlerini çeşitli defalarca kendimce açıklamıştım), sevgi bağımızın iktidardaki partilerle ölçülemeyeceği ama bize dayatılan sindirme, değiştirme ve dönüştürme politikalarının da dimdik karşısında durmanın da her şeyden önce insan olmanın gerekliliği olduğunu vurgulamak isterim.

1920’de egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğunu kabul etti Türkiye, hem bizim seçilmişler hem de AKP Kıbrıs’ın kuzeyinde bu temel varoluşu çiğnemek için ellerinden geleni yapıyor.

Fragmanı oynatılan başkanlık rejimini yalvararak istetecekler bize, şu an bağırılan yerel yönetimler reformunu da ha keza “lütfen yapın” denilecek duruma getirilecek.

Maddi kazanımlar temeline dayandırılan her türlü çalışma hayatı mücadelesi ve yerel güçlerin bu konuda ortaklaşma yaşayamamasının sonuçlarını çok acı bir biçimde yaşıyoruz.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar