Halkın Zehirlenmesi Kabul Edilemez - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Mart 3, 2024
Sağlık

Halkın Zehirlenmesi Kabul Edilemez

DP Genel Sekreteri Bengü Şonya yaptığı yazılı açıklamada, Gerek ülkede üretilen, gerekse yurtdışından ithal edilen gıda ürünlerindeki hormon ve pestisit kalıntılarının analizinin Sağlık Bakanı’nın bütün reklam kampanyalarına rağmen hala daha gerçekleşmemiş olduğunu kaydetti. Şonya'nın açıklamasının tamamı şöyle:
Gerek ülkemizde üretilen, gerekse yurtdışından ithal edilen gıda ürünlerindeki hormon ve pestisit kalıntılarının analizi sağlık bakanı’nın bütün reklam kampanyalarına rağmen hala daha gerçekleşmemiştir. Bu konuda bu güne kadar tek bir analizin açıklaması yapılmamıştır. Halkımız yıllardır bir avuç yasa tanımaz üretici ve ithalatçının insafına bırakılmıştır. Bilerek veya bilmeyerek halk sağlığına zarar verecek ürünleri piyasaya sürmek cinayete teşebbüsle eş anlamlıdır. Bir avuç insanın kazanç sağlamak uğruna halkımızı zehirlemesine göz yumulması kabul edilemez bir durumdur.
Hiç bir üretici ve ithalatçının kazanç sağlama sevdası halkın sağlığından önemli değildir. Bir avuç insanın çıkarı uğruna on binlerce insanın sürekli zehirlenmesine göz yummak hükümet ve onun sağlık bakanı için utanç verici bir durum olması yanında ayrıca bir suç unsurudur da.
Sağlık bakanı’nın görev tanımının gerektirdiği gibi hareket etmesini, haftalar önce reklamını yaptığı kalıntı ve hormon ölçümlerini yapacağını iddia ettiği makineleri derhal devreye koymasını veya o görevden çekip gitmesini bekliyoruz. Bu konuda partili üretici veya ahbap/çavuş ilişkilerinin bir tarafa bırakılmasını ve halkımızı zehirleyenlere işledikleri suçla orantılı olarak ceza verilmesini talep ediyoruz.
Bengü Şonya
Genel Sekreter

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar