İsrail Açık Semalar da - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Mayıs 19, 2024
Dünya

İsrail Açık Semalar da

İsrail Açık Semalar da

İsrail Bakanlar Kurulu'nun, İsrail ve Avrupa Birliği (AB) arasındaki havacılık anlaşması "Açık Semalar"ı, sendikaların itirazlarına rağmen onayladığı bildirildi.
İsrail Başbakanlık ofisinden yapılan yazılı açıklamada, "İsrail Bakanlar Kurulu, haftalık basın toplantısında, Avrupa Birliği ile havacılık alanında 'Açık Semalar' anlaşmasını imzaladı" denildi.
Açıklamada ayrıca Başbakan Binyamin Netanyahu'nun, "Bu anlaşmanın amacı, İsrail'den yurt dışına uçuşları ucuzlatmak ve turizmi geliştirmektir. İsrail vatandaşları için daha düşük maliyetlerle yaşam ve hizmetlerde verimliliği artırmak için çalışmaya devam edeceğiz" dediği ifade edildi.
Öte yandan, İsrail'li üç yerli hava yolu şirketi çalışanları, anlaşmanın onaylanması durumunda işlerinin tehlikeye gireceği ve bunun yerel havacılık endüstrisini olumsuz etkileyeceği gerekçesiyle greve başladı.
Grevden çok sayıda yolcu olumsuz etkilerken, kalkan uçaklardan pek çoğu ancak rötarlı olarak havalanabildi.
Bakanlar Kurulu toplantısının yapıldığı sırada, alınacak kararı protesto eden bazı sendika çalışanları ise polis tarafından kamu huzurunu bozmak suçundan gözaltına alındı.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar