Magazin

Güzelyurt’ta festival heyecanı


DOLUDİZGİN EĞLENCELER YAŞATACAK:

  1. Güzelyurt Portakal Festivali 28 Haziran-7 Temmuz tarihlerinde aralarında Edip Akbayram, Mehmet Erdem ve Athena konserlerinin de bulunduğu birbirinden güzel etkinliklerle hayat dolacak

  1. Güzelyurt Portakal Festivali bu yıl 28 Haziran-7 Temmuz tarihleri arasında yapılıyor. Çeşitli kültür ve sanat etkinliğinin yapılacağı festivalde, konser verecekler arasında Edip Akbayram, Mehmet Erdem ve Athena da bulunuyor.

Güzelyurt Belediyesi, Portakal Festivali’yle ilgili bilgi vermek amacıyla Belediyeler Birliği’nde basın toplantısı düzenledi. Toplantıda, Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar ve YDÜ Güzelyurt Dispanseri Sorumlusu Mutlu Atasayan birer konuşma yaptı.

 

Özçınar: “Gururluyuz”

Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, böylesine geniş kapsamlı bir organizasyonu 42 yıl aralıksız sürdürmenin önemine işaret ederek, her yıl ziyaretçi sayısını artırarak bu boyutlara taşımanın kolay olmadığını, bunun fedakarlık ve emeğin ürünü olduğunu kaydetti.

Özçınar, “Bölgemizin simgesi olan narenciye ürününü ön plana çıkarabilmek ve tüketim alışkanlığını artırabilmeye yönelik olarak hasat sezonu sonunda organize ettiğimiz Festivalin ulaştığı boyut ve marka değerinin büyüklüğü bizleri gururlandırmaktadır.” dedi.

 

Kortej yürüyüşüyle başlayacak

  1. Güzelyurt Portakal Festivali 28 Haziran Cuma günü saat 19.00’da kortej yürüyüşüyle başlayacak. Binlerce insanın katılımı ile şölen ve karnaval havasında geçmesi beklenen kortej, ülkeye gelen kardeş belediye temsilcileri, okullar, kültür ve sanat dernekleri, kurum, kuruluşlar, spor kulüpleri ve animatör ekiplerin katılımıyla gerçekleşecek. Güzelyurt Kurtuluş İlkokulu önünden başlayıp, Amfi Tiyatro’da sona erecek kortej süresince 2 ayrı noktada Mongolian Circus’un Gösterileri yer alacak.
  2. Güzelyurt Portakal Festivali Açılışı, protokolün katılımıyla saat 20.30’da Amfi Tiyatro’da yapılacak. Açılış sonrası Amfi Tiyatro’da Halk Dansları, Festival Meydanı’nda Bando Gösterisi, Festival Gösteri Merkezi’nde Halkdansları ve Mongolian Circus Grubunun canlı performansları yer alacak.

Her yıl olduğu gibi 42. yılda da yaklaşık 40/50 ton portakal ve her gece binlerce bardak portakal suyu ücretsiz olarak Belediye tarafından oluşturulacak standarda halka dağıtılacak.

 

Ünlüler sahne alacak

Türkiye’den gelen ve ülke sanatçılarının katılımları ile konserler organize edilen festivalde, 1 Temmuz’da Edip Akbayram, 3 Temmuz’da Mehmet Erdem ve 7 Temmuz’da Athena Konserleri yer alacak. Ayrıca, 4 Temmuz’da yerel sanatçılarımız Cem Karaca’yı anma gecesinde unutulmaz şarkıları seslendirecek.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı